W największym skrócie to niezwykle uniwersalne narzędzie zaprojektowane do przewożenia standardowych palet. Pomaga w tym charakterystyczny kształt – widły wjeżdżają pod paletę i są unoszone przy pomocy hydrauliki. Zasada działania bardzo przypomina wózki widłowe. Różnicą są wymiary i dużo prostsza budowa. To właściwie sama rama osadzona na rolkach lub kołach, sterowana przy pomocy dyszla. Przynajmniej w wersji podstawowej. Dzięki temu wózki paletowe są niedrogie, znajdując miejsce w niemal każdym biznesie wymagającym przeładowywania towarów. A do tego większość z nich nie wymaga uprawnień. Wystarczy kilka godzin praktyki, by operator poruszał się w miarę pewnie. Nie brak też wersji przystosowanych do konkretnych zadań.

Wózki z napędem i ręczne

Podstawowy podział. Wózki ręczne są przede wszystkim dużo tańsze i prostsze w obsłudze. Do tego to czysty inżynieryjny minimalizm – tam naprawdę nie ma wiele mechanizmów, które mogą się zepsuć. Będą idealny wyborem do niewielkich magazynów i pomieszczeń, użytku w samochodach ciężarowych i jako pomoc w większych firmach. Wymagają jednak użycia siły zarówno przy jeździe, jak i podnoszeniu. Jeśli natomiast wózek paletowy ma być wykorzystywany intensywnie lub na dłuższych dystansach, to zdecydowanie warto zainwestować w model z napędem. Znacząco podwyższy to komfort pracy i przełoży się na samopoczucie załogi. W przypadku rozległych hal warto rozważyć modele z platformą.

Unieś towar wyżej

Większość wózków paletowych pozwala tylko na nieznaczne uniesienie ładunku, aby bezpiecznie przejechać nad niewielkimi nierównościami. Jeśli jednak potrzebujesz umieszczać towary bezpośrednio na półkach, potrzeba czegoś więcej. Pierwszym kandydatem są paleciaki z podnośnikiem nożycowym. Umożliwiają wywindownie ładunku na wysokość około metra, co jest bardzo przydatne szczególnie przy pracy na rampach lub z ciężarówkami. Natomiast do obsługi regałów przeznaczone są paleciaki z masztem. Wrzucą towary nawet na kilka metrów w górę.

Zważ ładunek

To jeden z najpopularniejszych dodatków. Wózki paletowe ze wbudowaną wagą ułatwiają codzienną pracę, oszczędzając czas potrzebny na ustawienie przedmiotów na osobnej wadze. Dodatkowo mamy pewność, że nie przeciążamy mechanizmów paleciaka. Piękne w swojej prostocie rozwiązanie.

Na koniec warto jeszcze wymienić te o niestandardowych kształtach i wymiarach – szczególnie te krótkie bądź szerokie. Służą do przewozu specjalnych palet lub konkretnych towarów i polecamy je tylko tym przedsiębiorcom, którzy dokładnie znają ich przeznaczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj