Ogrzewanie domu jest w klimacie umiarkowanym niezbędne, dlatego podczas planowania realizacji nowego budynku lub modernizacji już istniejącego, wybór metody grzewczej stanowi jeden z najistotniejszych elementów.

Jak na tle wielu, dostępnych opcji przedstawia się coraz popularniejszy gaz propan, wykorzystywany jako opał, źródło grzania wody oraz paliwo do kuchenki? Biorąc pod uwagę czynniki ekologiczne, ekonomiczne oraz łatwość obsługi, zdecydowanie korzystnie. Gaz propan, w celu sprawnego i bezpiecznego ogrzewania naszego domu wymaga zastosowania kilku, niezbędnych składników, aby koszty ogrzewania spadały bez konieczności noszenia grubych swetrów i kapci.

Instalacja gazowa z propanem – co musisz wiedzieć i zastosować

Podstawą sprawnego i bezpiecznego działania instalacji jest odpowiedni projekt. Powinien zostać on wykonany przez doświadczonego specjalistę, legitymującego się stosownymi uprawnieniami oraz uwzględniać wszystkie, obowiązujące przepisy i wymogi w zakresie komponentów, projektu oraz późniejszego działania. Warto pamiętać o fakcie, iż na użytek budynków jednorodzinnych nie jest wymagane pozwolenie na zastosowanie zbiornika na gaz propan o maksymalnej pojemności 7 m³. Do wykonania instalacji gazowej potrzebny będzie zasobnik na gaz propan, a także kocioł kondensacyjny. Oprócz wymogów, przy wyborze warto kierować się nowoczesnością kotła, przedkładającą się na wysoką wydajność ogrzewania. Dzięki niej rachunki za ogrzewanie nie wzrosną.

Dlaczego ogrzewanie propanem jest opłacalne?

Gaz propan jest paliwem efektywniejszym niż mieszanka propanu z butanem. Dzięki koncentracji, ogrzewa wodę do znacznie wyższej temperatury, powodując mniejsze zużycie gazu w celu uzyskania żądanej wartości temperatury w pomieszczeniach. Podobnie dzieje się w przypadku podgrzewania wody. Ceny propanu od wielu lat utrzymują się na zbliżonym poziomie. Instalacja jest ekologiczna, nowoczesna i wydajna. Przy realizacji warto skorzystać z usług doświadczonych specjalistów, aby zapewnić optymalne działanie oraz eliminację błędów. Gaz propan może zostać umieszczony w zbiorniku pod powierzchnią gruntu lub na powierzchni. Należy zorientować się, w jakich terminach realizowane są dostawy gazu, aby skoordynować je z rytmem dnia.

Inspiracja: LPG Direct

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj