Teatr to miejsce specyficzne i wyjątkowe. Tutaj można zetknąć się ze sztuką współczesną, ale także z przedstawieniami osadzonymi w innych epokach.

Zalety teatru

Teatr, choć na pierwszy rzut oka cieszy się mniejszą popularnością niż kino, jest miejscem wyjątkowym, któremu żadne, nawet najlepsze kino dorównać nie może. Dlaczego? Choćby dlatego, że w teatrze spotykamy się z żywym aktorem, mamy możliwość oglądania gry aktorskiej “na żywo”. Aktor, człowiek, który na naszych oczach doskonale wczuwa się w odgrywaną przez siebie rolę, sprawiający wrażenie, jakby świat poza sceną nie istniał. Jakby nie było widowni, a odgrywane przez niego sceny były realnym życiem, a sceny, które prezentuje były zwyczajnymi wydarzeniami dnia codziennego. Uczestnictwo w spektaklu ma swoją magię i często przenosi nas do zupełnie innej epoki. Emocje, jakie towarzyszą grze aktorskiej w teatrze udzielają się widzom, którzy często wręcz identyfikują się odgrywanymi przez aktorów postaciami. Takich emocji nie doświadczy się idąc do kina.

Na co warto iść do teatru?

Wszystko zależy od naszego gustu. Jedni będą preferować dzieła klasyków, inni natomiast wolą uczestniczyć w sztukach bardziej współczesnych. Każde z nich mają swój urok i z pewnych bardzo indywidualnych powodów przyciągają widzów do teatru. Zanim wybierzemy się na sztukę warto zapoznać się z repertuarem wybranego teatru, aby oglądnąć to, co jest zgodne z naszymi preferencjami i zainteresowaniami. Bardzo często teatry udostępniają wykaz sztuk również za pośrednictwem swoich stron internetowych. Repertuar w Warszawie dostępny jest także w wielu miejscach publicznych, jak tablice informacyjne, czy słynne i znane w całej Polsce betonowe, okrągłe słupy ogłoszeń.

Teatr- sporadycznie czy regularnie?

Sporo osób zastanawia się czy warto jest chodzić do teatru regularnie? Chodząc od czasu do czasu, np. w związku z wyjątkowymi okazjami mają możliwość obcowania ze sztuką. Ale- czy warto wpisać teatr jako miejsce regularnych odwiedzin? Na pewno warto, gdyż regularny kontakt ze sztuką rozwija naszą wrażliwość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj