W wielu budynkach konieczne jest regularne przeprowadzanie dezynfekcji, by ograniczyć rozprzestrzenianie się chorób. Dezynfekcja jest konieczna między innymi w szpitalach i budynkach użyteczności publicznej w okresie jesienno-zimowym, gdy ryzyko zachorowania na grypę jest bardzo wysokie. Czym jest ozonowanie pomieszczeń? Jakie zalety ma ta metoda dezynfekcji?

  1. Czym jest ozonowanie pomieszczeń?
  2. Gdzie można przeprowadzić ozonowanie?
  3. Ozonowanie — zalety

Rosnąca świadomość na temat sposobu rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych sprawia, że zainteresowanie usługami dezynfekcji rośnie. Dużym zainteresowaniem cieszy się w szczególności ozonowanie pomieszczeń, które należy do najskuteczniejszych metod zwalczania wirusów i innych drobnoustrojów chorobotwórczych. Dlaczego warto skorzystać z usługi ozonowania? Jaki są jej zalety?

Czym jest ozonowanie pomieszczeń?

Ozonowanie pomieszczeń to metoda dezynfekcji, w której do zwalczania drobnoustrojów chorobotwórczych wykorzystuje się cząsteczki ozonu. Ozon uniemożliwia rozprzestrzenianie się wirusów, bakterii, grzybów i innych patogenów, które znajdują się w powietrzu i na różnych powierzchniach. Ozonowanie skutecznie zapobiega szerzeniu się chorób przenoszonych drogą kropelkową, dlatego jest wykorzystywane w szczególności do hamowania epidemii wirusów grypy i paragrypy.

Przeczytaj więcej na kastelnik.pl/ozonowanie-pomieszczen-krakow/

Gdzie można przeprowadzić ozonowanie?

Usługę ozonowania pomieszczeń można wykonać w dowolnym budynku. Możliwe jest jej przeprowadzenie w szpitalu, przychodni lekarskiej, hotelu, sklepie, punkcie usługowym, restauracji oraz w budynkach mieszkalnych. Dzięki niemu usuwa się wirusy i bakterie w prywatnych domach i mieszkaniach. Ponadto ozon można wykorzystać do dezynfekcji pojazdów komunikacji publicznej, taksówek, karetek i innych środków transportu.

Ozonowanie można przeprowadzić w aktualnie zamieszkiwanych i użytkowanych pomieszczeniach bez potrzeby wyłączania pomieszczeń z użytku na dłuższy czas. Ozon jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt, dlatego po zakończeniu dezynfekcji nikt nie musi rezygnować z korzystania z budynku na określony czas. Do budynku można powrócić praktycznie od razu po rozpyleniu ozonu i opuszczenia pomieszczeń przez firmę wykonującą usługę.

Ozonowanie — zalety

Jakie są zalety ozonowania pomieszczeń? Głównym atutem tej metody dezynfekcji jest jej wysoka skuteczność. Ozon zwalcza wirusy, bakterie, grzyby i inne patogeny w ponad 99%, dlatego z jego właściwości chętnie korzystają placówki medyczne, oświatowe i liczne instytucje publiczne, w których przyjmuje się codziennie setki petentów. Ozonowanie jest cenione również za brak szkodliwego wpływu na ludzi i zwierzęta. Ozon naturalnie występuje w przyrodzie i szybko się rozpada, dlatego przebywanie w ozonowanym pomieszczeniu jest neutralne dla zdrowia. Zwierzęta nie czują się ospałe, zmęczone i mają dobry apetyt zarówno przed wykonaniem usługi dezynfekcji cząsteczkami ozonu, jak i po jej zakończeniu.

Ozonowanie sprawia, że w pomieszczeniu utrzymuje się przyjemny zapach. Ozon usuwa nieprzyjemne aromaty, dlatego sprawdza się na restauracyjnych salach. Dzięki niemu na sali dla gości zawsze pachnie świeżo, nawet gdy kucharze przez wiele godzin pracują w otwartej kuchni, smażą potrawy na tłuszczu i gotują silnie przyprawione sosy. Ozon dodatkowo ogranicza problemy, z którymi zmagają się alergicy. Po ozonowaniu w pomieszczeniach jest mniej związków, które podrażniają układ oddechowy i przyczyniają się do wystąpienia kaszlu, duszności i innych przykrych objawów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj