Do czego zastosowana może być sprężarka rotacyjna?

Masło orzechowe Dziki Orzech 100% orzechów

Sprężarki są wykorzystywane do sprężania gazu, a proces ten generowany jest przy zastosowaniu różnych metod, wyznaczających równocześnie różne rodzaje tych urządzeń. To między innymi sprężarki rotacyjne. Do czego można je wykorzystywać?

Czym jest sprężarka rotacyjna?

W odróżnieniu od innych sprężarek, sprężarka rotacyjna działa w ten sposób, że gaz jest sprężany w jej komorach powstających przy ruchu obrotowym rotorów. Można wyróżnić wiele różnego rodzaju konstrukcji tych urządzeń. Niektóre tego typu sprężarki będą miały odpowiedniki w pompach wyporowych. Z uwagi na fakt, że w swoim działaniu sprężarka wykorzystuje ruch rotacyjny, została tak właśnie nazwana.

Sprężarka rotacyjna hybrydowa

Firma Aerzen.com przedstawia przykład sprężarki rotacyjnej – Delta Hybrid. To hybrydowa sprężarka wykorzystująca ruch rotacyjny, ale jednocześnie zalicza się do jednych z najbardziej innowacyjnych rozwiązań, jeśli chodzi o technologię sprężanego powietrza. Szeroki zakres regulacji sprężania – od 25 do 100 proc. powoduje, że pracuje efektywnie i zgodnie z założeniami obsługującej ją osoby. To agregat, który jako maszyna unikalna na świecie łączy w jednym systemie korzyści związane z technologią dmuchaw i sprężarek. Jest w stanie oszczędnie pracować, dając nawet do 15 proc. oszczędności względem innego rodzaju sprężarek. Pozwala na wytwarzanie podciśnienia i nadciśnienia.

Hybryda dmuchawy rotacyjnej i sprężarki śrubowej

Producentowi hybrydowej sprężarki rotacyjnej udało się „zamknąć” w jednym agregacie dwa dotychczas osobne urządzenia. W wyniku tego powstała idealna hybryda dmuchawy rotacyjnej oraz sprężarki śrubowej. Wykorzystuje ona dwa różne profile rotorów:

  • profil dmuchawy 3+3 przystosowany jest do niskich różnic ciśnienia rzędu do 800 mbar,
  • profil sprężarki 3+4 zaprojektowany jest do wyższych ciśnień do 1500 mbar.

Oferta maszynowa sprężarek rotacyjnych i śrubowych była niekompletna, zanim nie wynaleziono hybrydowej sprężarki rotacyjnej Delta Hybrid, która oferuje szeroki zakres mocy do dokładnego projektowania przy uwzględnieniu różnych wymogów procesowych. Jest oszczędna, a jej atut stanowi również uniwersalne zastosowanie agregatu w dowolnych branżach przemysłu. Dodatkową zaletą jest produkcja sprężonego powietrza wolnego od oleju według klasy 0.

Oprzesz się tym smakom? Kremy Nutlove Nowe pyszne smaki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here