Węgiel ekogroszek to powszechnie stosowany rodzaj paliwa stałego do kotłów. Jednakże by był równie efektywny co powszechny, ważne jest aby przechowywać go w odpowiednich warunkach. Tu świetnie sprawdza się ekogroszek workowany, który ułatwia funkcjonowanie w okresie grzewczym i zabezpiecza ekogroszek przed utratą jego właściwości.

Zalety ekogroszku workowanego

Pierwszą i zarazem największą jest ochrona węgla ekogroszku przed czynnikami zewnętrznymi. Chodź z pozoru mogłoby się wydawać, że temu rodzajowi paliwa mało co powinno zaszkodzić, okazuje się, że nieprawidłowo przechowywany może utracić swoje właściwości.

Jeżeli węgiel ekogroszek przechowywany jest w domu, to miejscem w którym prawdopodobnie będzie się znajdował, będzie kotłownia. Z racji, że często jest to integralna część domu, warto zadbać w takim miejscu o czystość i porządek. Stosując ekogroszek workowany w miejscu składowania nie będzie wszechobecnego pyłu węglowego. Z racji iż są to najczęściej opakowania 25 kilogramowe, ułatwione zostaje przemieszczanie się z nim z miejsca składowania do kotła.

Ekogroszek workowany to także zabezpieczenie węgla ekogroszku przed czynnikami atmosferycznymi. W środku opakowania panują optymalne warunki. Nie ma tam zbytniej, ani zbyt małej wilgotności, czego nie można być pewnym jeśli chodzi o pomieszczenie lub miejsce w którym jest przechowywany. Będąc trzymanym pod wiatą na posesji, węgiel ekogroszek zakupiony luzem straciłby po części swoje właściwości.

Kolejną zaletą są możliwości związane z przechowywaniem w dłuższej perspektywie czasu. Ekogroszek workowany przy zamówieniu np. 1 tony, najczęściej przywożony jest na ostreczowanej palecie. Ułożony w odpowiedni sposób, nie zajmuje dużo miejsca, lecz także dokładnie widać, ile węgla ekogroszku jeszcze pozostało. Poprawia to znacząco wygodę związaną z administrowaniem ilością opału.

Dobry ekogroszek workowany

Ciężko mówić tutaj o konkretnej marce. To czym należy się kierować przy wyborze węgla ekogroszku to:

  • kaloryczność,
  • zawartość siarki,
  • zawartość popiołu,
  • wielkość ziarna,
  • podatność na spiekanie,
  • wilgotność.

Pierwszy czynnik – im wyższy, tym lepszy. Wiąże się to z ilością wytworzonej energii w kotle, a w konsekwencji ciepła, które odczuje się w domu. Ilość siarki i popiołu powinna być możliwie jak najniższa. Wiąże się to z względami ekologicznymi oraz jakościowymi węgla ekogroszku. Współczynnik podatności na spiekanie (RI) również powinien być możliwie niski. Z kolei wilgotność powinna wynosić poniżej 10%.

Decydując się na dobry ekogroszek workowany, kupujący wie, że zyska ciepło, porządek i wygodę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj