Wielu rolników posiada dużą ilość nawozów do przechowywania. Zazwyczaj służy do tego specjalne pomieszczenie lub zadaszony magazyn, który gwarantuje, że do nawozów sztucznych nie dostanie się wilgoć lub woda. Wówczas możesz być spokojny o składowanie swoich materiałów. Co jednak w przypadku, kiedy nie posiadasz zadaszonej powierzchni przeznaczonej do składowania nawozów, a konieczne staje się ich składowanie? Jak wówczas poradzić sobie z tym problemem?

Kiedy kupować nawóz?

Problem z przechowywaniem nawozów dotyczy sytuacji, kiedy jednorazowo zakupuje się jego duże ilości. Jest to najbardziej opłacalny sposób, a ceny są wówczas najniższe. Później jednak trzeba ten nawóz przechowywać, aby nie stracił on swoich właściwości i nadawał się do wykorzystania później.

Jak składować nawozy pod gołym niebem?

Jeżeli nie dysponujesz miejscem magazynowym, które posiada zadaszenie, musisz wymyślić inny sposób na przechowywanie nawozów.

Możemy składować je pod gołym niebem, jednak powinniśmy pamiętać o tym, aby nigdy nie miały one bezpośrednio styczności z glebą, powinny być przechowywane na paletach. Ponadto, warto dokładnie przemyśleć miejsce, w którym będą one składowa, aby w okolicy nie zbierała się nadmierna wilgoć, co mogłoby zaszkodzić nawozom.

Doskonałym sposobem na przechowywanie nawozów pod gołym niebem będzie zastosowanie worków Big Bag. Do wszystkiego nadają się one doskonale, zarówno do przechowywania gruzu, jak i wszelkiego rodzaju materiałów sypkich, takich właśnie jak nawozy lub inne tego typu materiały.

Wykonane są one ze specjalnego tworzywa, które zapewnia im odporność nie tylko na różnego rodzaju obciążenia, ale także na warunki atmosferyczne takie jak deszcz, promienie UV, zimno czy wilgoć. Posiadają one konstrukcję, która pozwala je łatwo magazynować i przenosić, dzięki czemu transport nawozów w workach typu Big Bag jest prosty i skuteczny.

Przechowywanie nawozów sztucznych – podsumowanie

Odpowiednie przechowywanie nawozów sztucznych jest bardzo ważne. Pozwala na upewnienie się, że zachowają one swoje właściwości i nic się z nimi nie stanie. Jeżeli zastosujemy się do zasad ich przechowywania, zyskujemy pewność, że zachowają one swoje właściwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj