Nauka języka angielskiego jest konieczna nie tylko na etapie szkoły, ale też późniejszego życia. Pracodawcy często podkreślają, że osoby, które biegle porozumiewają się w tym języku, nie tylko szybciej znajdują zatrudnienie, ale przede wszystkim więcej zarabiają. Bez dwóch zdań można powiedzieć, że inwestycja w te umiejętności jest jedną z najlepszych. Czy kurs języka angielskiego jest drogi? Ile kosztuje? Sprawdź poniż

Koszt kursu języka angielskiego – na co zwrócić uwagę?

Tak jak w przypadku zakupów, tak i w przypadku wyboru kursu języka angielskiego należy zwrócić uwagę na wiele aspektów. Jednym z nich jest koszt. W różnych punktach kształtuje się on na różnym poziomie, stąd też warto wiedzieć, na jakie informacje zwrócić uwagę, by wybrać najkorzystniejszą opcję.

Jednym z elementów jest częstotliwość lekcji oraz czas ich trwania. W zależności od placówki mogą one obejmować dwie lekcje z rzędu trwające po 45 minut, bądź też trzy spotkania w tygodniu, przy czym każde z nich trwa 60 minut. Oczywiście częstotliwości mogą być różne, tak samo, jak i długość kursu. Kursy angielskiego dla dzieci trwają najczęściej znacznie krócej niż ich wersje dla dorosłych. Część placówek umożliwia naukę w grupach, co znacznie obniża koszt lekcji, a część jedynie indywidualne zajęcia.

Wpływ na koszt nauczania ma nie tylko częstotliwość zajęć, ale też sposób ich prowadzenia. Poniżej znajdziesz najpopularniejsze rozwiązania.

Zajęcia grupowe

Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia grupowe, które motywują słabszych uczestników do nauki, ale też umożliwiają wspólne ćwiczenie umiejętności czy wymienianie się doświadczeniami. To także sposób na wyjście z domu i spędzenie czasu w towarzystwie. – „Ogromnym plusem rozwiązania jest nie tylko możliwość pracy w grupie, ale też niewielki koszt, uzależniony od liczebności grupy” – wyjaśnia ekspert z Bradbury English School. Szacuje się, że mogą one wynieść nawet kilkanaście złotych za godzinę. W przypadku intensywnych, wymagających kursów ich cena może być znacznie wyższa i sięgać nawet kilkudziesięciu złotych za godzinę.

Indywidualne zajęcia

Wiele osób decyduje się na indywidualne lekcje z nauczycielem. Powodem może być nie tylko niski poziom wiedzy, ale też chęć samodzielnego jej zdobywania i możliwość bezstresowego zadawania pytań. To dobre rozwiązanie również dla osób, które są intensywnie zgłębiać tajniki języka angielskiego, gdyż nie jest konieczne wypracowanie tempa nauki idealnego dla każdego ucznia. Rozwiązanie to jest korzystne, jednak jego cena jest już wyższa – często sięga kilkudziesięciu złotych, a w niektórych przypadkach nawet powyżej 100 zł za godzinę.

Kurs języka angielskiego. Ile to kosztuje?
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here