Rozwój technologii przyczynił się do ogromnego rozwoju wielu dziedzin życia, w tym również okulistyki. Dzięki nowoczesnym metodom leczenia możemy leczyć wady wzroku, które przez wieki mogły być tylko korygowane z pomocą okularów. Laserowa korekcja wzroku pozwala wyleczyć je całkowicie i pozbyć się konieczności noszenia okularów i szkieł kontaktowych już na zawsze. Zobacz, jakie wady można usuwać z pomocą laserowej korekcji wzroku.

Krótkowzroczność

Jedną z wad, których można się skutecznie pozbyć dzięki laserowej korekcji wzroku, jest krótkowzroczność. Chorzy cierpiący na tę wadę mają problem z dobrym widzeniem na odległość, gdyż ich obraz jest nieprawidłowo ogniskowany.

W zależności od wyboru metody leczenia można usunąć wadę do – 12 dioptrii, dzięki czemu chory może całkowicie pozbyć się grubych szkieł okularowych. Laserowa korekcja wzroku pozwala wrócić choremu do pełnej aktywności i nie ogranicza np. w trakcie pływania, jazdy na rowerze czy uprawiania wspinaczki wysokogórskiej.

Nadwzroczność

Nadwzroczność to wada, która powoduje, że chory dobrze widzi na odległość, ale ma problem z widzeniem na bliskie odległości m.in. z czytaniem. Przyczyną, podobnie jak w przypadku krótkowzroczności, jest nieprawidłowy kształt soczewki, który powoduje ogniskowanie obrazu za soczewką. Stosując laserową korekcję wzroku, w zależności od wybranej metody, można usunąć wadę nawet do +6 dioptrii.

Astygmatyzm

Kolejną wadą wzroku, którą można usunąć dzięki laserowej korekcji wzroku, jest astygmatyzm. To wada często towarzysząca jednej z powyższych wad, a jej przyczyną jest nieprawidłowy kształt rogówki. Laserowa korekcja wzroku pozwala usunąć astygmatyzm do 6 dioptrii, co wielu chorym pozwala na stałe zrezygnować z korekcji okularowej lub szkieł kontaktowych.

Metody laserowej korekcji wzroku

Jak już wyżej wspomniano laserowa korekcja wzroku może być wykonywana wieloma różnymi metodami. Jedną z najlepszych metod na świecie jest metoda FemtoLASIK vOptimum. Jest to metoda głęboka, w której używane są dwa rodzaje laserów: femtosekundowy i excimerowy. Ryzyko powikłań śródoperacyjnych w tej metodzie jest minimalne. Daje ona szeroki zakres operowanych wad oraz szybkie odzyskanie pełnej ostrości widzenia po zabiegu i z tego powodu jest ona zalecana jako najlepsza aktualnie metoda laserowej korekcji wzroku.

Zdarzają się jednak sytuacje, w których konieczny jest wybór metody powierzchniowej. Przyczyną może być zbyt delikatna rogówka lub zawód, który zwiększa ryzyko urazów oka. W takich sytuacjach proponowana jest laserowa korekcja wzroku z użyciem metody EBK, która dociera do rogówki dzięki usunięciu nabłonka. Działanie lasera na oko trwa mniej niż minutę dla każdego oka, a usunięty nabłonek odrasta i goi się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj