W Polsce działa coraz więcej firm zajmujących się wynajmem lub dzierżawą powierzchni magazynowych. Złoty interes? Podpowiadamy, w których miastach Polski Zachodniej cieszą się one największym zainteresowaniem inwestorów i najemców. Zapotrzebowanie na nie wciąż rośnie!

Zapotrzebowanie na magazyny i hale produkcyjne wciąż rośnie, gdyż w zasadzie większość przedsiębiorstw, zależnie od branży, szuka miejsce, w którym będzie mogło gromadzić swój towar lub półfabrykaty. Częstym najemcom są także przedsiębiorstwa handlowe, które muszą szybko i sprawnie zrealizować olbrzymią liczbę zamówień.

Magazyny do wynajęcia w Zielonej Górze, Warszawie, Łodzi czy Wrocławiu służą zatem do przechowywania towaru. Trzeba jedynie wziąć pod uwagę własne potrzeby, np. co do wielkości, a także rodzaj prowadzonej działalności, aby wybrać konkretne miejsce. Drugą kwestią jest decyzja, czy chcemy sami wybudować, czy może kupić albo wynająć powierzchnie magazynowe w Zielonej Górze lub innym mieście Polski Zachodniej.

Magazyny w Zielonej Górze

Jednym z miast, w których wciąż przybywa inwestycji oraz zainteresowanych najemców, jest Zielona Góra. Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny oferuje ogromną powierzchnię, idealną na przygotowanie obiektów różnej wielkości. Położenie niedaleko granicy z Niemcami zachęca zaś do współpracy naszych zachodnich sąsiadów. Teren objęto statusem specjalnej strefy ekonomicznej, a ich przeznaczeniem są składy i magazyny, inwestycje produkcyjne oraz zabudowa usługowa. Magazyny i hale produkcyjne w Zielonej Górze powstają tak szybko, że planowana jest kolejna strefa ekonomiczna.

Powierzchnie we Wrocławiu

Siłą tej części Polski jest głównie prężnie rozwijający się Wrocław. Zapewnia on świetne skomunikowanie z najważniejszymi miastami w Polsce, ale także z rynkami zagranicznymi. Niedaleko centrum znajduje się też port lotniczy Wrocław-Strachowice. Oferta magazynów w pobliżu Wrocławia jest bardzo szeroka i budzi zainteresowanie krajowych i zagranicznych najemców, m.in. z Europy Centralnej. Nie da się zaprzeczyć, że zapotrzebowanie na obiekty przeznaczone pod magazynowanie na Dolnym Śląsku jest stałe.

Magazyny w pobliżu Poznania

Poznań to stolica województwa wielkopolskiego, a zarazem centrum handlu, przemysłu i logistyki. Bez wątpienia jest jednym z najważniejszych węzłów transportowych. Liczne drogi krajowe (m.in. autostrada A2) i wojewódzkie, a także lotnisko Ławica oraz Poznański Węzeł Kolejowy zapewniają mu świetne skomunikowanie z innymi regionami kraju, a także państwami sąsiadującymi. Liczne wiodące inwestycje zrealizowano właśnie tutaj, m.in. Panattoni Park Poznań Lotnisko czy też Goodman Airport Logistics Centre.

Najpopularniejsze magazyny w Polsce Zachodniej
5 (100%) 1 vote

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here