Płatności internetowe z powodzeniem wykorzystywane są już od dłuższego czasu przez sklepy, które zdecydowały się na rozwój sprzedaży w kanale internetowym.

Przelew bankowy

Przelewy bankowe były pierwszą formą płatności, jaka została wprowadzona wraz z płatnościami wykonywanymi za zakupy w Internecie. Początki były trudne, ludzie musieli przekonać się do nowej formy płatności, co czasem nie było łatwe. Szczególnie gdy media nagłaśniały kwestie związane z problemami bezpieczeństwa i pomysłowością hakerów. Mimo początkowych problemów, banki stale podejmowały działania, mające na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa, wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń, a płatności internetowe bardzo szybko stały się wygodną formą płatności, cenioną przez internautów.

Alternatywa dla przelewów

Technika nie stoi w miejscu, idzie naprzód, a wraz z nią także możliwości wykonywania płatności internetowych. Od dłuższego czasu dużą popularnością cieszą się także płatności kartą, które są zabezpieczane dodatkowo, a do ich realizacji należy wpisać odpowiednie dane z naszej karty. Wiele osób chwali sobie takie rozwiązanie i chętnie z niego korzysta. Dość dużą rewolucją było wprowadzenie płatności blik. To specyficzna forma, która powiązana jest z koniecznością instalacji aplikacji mobilnej, dedykowanej dla każdego banku. Korzystanie z takiej formy płatności jest dość wygodne, a także bezpieczne, gdyż wymaga potwierdzenia wykonania płatności bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Przelewy SMS

Coraz bardziej popularną metodą płatności są także przelewy wykorzystujące wiadomości SMS. Nie wymagają one logowania się do banku, przez co wiele osób chętnie z nich korzysta, postrzegając je jako szczególnie bezpieczne metody. Płatność smsem dzięki przelewy24 jest możliwa poprzez uruchomienie specjalnego numeru, tzw. SMS premium. Jest to usługa, która pośredniczy w realizacji płatności. Klient, płacąc za produkt wysyła wiadomość pod wyznaczony numer specjalny. Koszt takiego sms jest zwykle wyższy niż za standardową wiadomość.

Płatności przez SMS-a- dlaczego warto z nich korzystać?
5 (100%) 1 vote

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here