Przed świętami Bożego Narodzenia każdy z nas spodziewa się niemałych wydatków. Nie tylko musimy zakupić prezenty dla bliskich, ale także wziąć pod uwagę koszty związane z kupnem jedzenia na stół. Jest to istotne, zwłaszcza gdy mamy wiele gości i wiemy, że konieczne jest przygotowanie wielu potraw na kilka dni. Dodatkowo, w tym roku okres odpoczynku i czas wolny od pracy będzie dłuższy o jeden dzień, gdyż zaraz po świętach czeka nas wolna niedziela. Z tego też powodu chcemy maksymalnie ograniczyć nasze wydatki dzięki skorzystaniu z licznych promocji przedświątecznych. Jak zrobić tanie zakupy spożywcze przed świętami?

Czy tanie zakupy spożywcze przed świętami są możliwe?

Nikogo nie zdziwi fakt, że większość z nas ma ograniczony budżet, który uniemożliwia wydanie wysokich sum pieniężnych. Wówczas tanie zakupy w okresie przedświątecznym są najlepszym rozwiązaniem, które umożliwi nam ograniczenie wydatków. Jednak czy taka opcja jest w ogóle możliwa, czy jesteśmy zmuszeni, aby wydać wysoką sumę na Boże Narodzenie?

Każdy z nas może zrobić tanie zakupy przed świętami pod warunkiem, że będziemy przestrzegać kilku istotnych elementów. Przede wszystkim należy wybrać takie sklepy spożywcze, które oferują liczne promocje przedświąteczne. Jak wskazują statystyki, w wielu miejscach możemy zrobić zakupy nawet o 50% taniej, odwiedzając je odpowiednio wcześnie. Wynika z tego, że przygotowania do świąt należy rozpocząć już na początku grudnia, aby maksymalnie zmniejszyć wysokość wydatków ponoszonych na żywność. Przykładowo, obecnie w marketach dostępne są świeże i mrożone ryby w atrakcyjnych cenach, które możemy przechować w zamrażarce i wykorzystać do potraw na stół wigilijny. Takie rozwiązania proponuje np. Tesco gazetka. Znajdziemy w niej również słodycze w niskich cenach, które możemy dołączyć do świątecznych paczek dla dzieci.

Jak więc wybrać sklep spożywczy, w którym znajdziemy niskie ceny?

— Warto przejrzeć ranking sklepów ze zdrową żywnością. Znajdziemy w nim markety, w których zakupimy ekologiczne jedzenie, ale także oszczędzimy środki dzięki kuponom rabatowym online.

— Zwracajmy uwagę na aktualne wyprzedaże. Wiele sklepów wprowadza atrakcyjne zniżki już na początku grudnia. Warto więc planować świąteczne zakupy stosunkowo wcześnie.

— Korzystajmy ze sklepów, w których możemy wykorzystać karty lojalnościowe, np. Kartę Dużej rodziny czy Kartę seniora.

— Zakładajmy konta internetowe na platformach www. Dzięki zbieraniu punktów, otrzymamy wiele benefitów, np. rabaty na kolejne zakupy lub darmową dostawę.

Tanie zakupy spożywcze przed świętami
5 (100%) 1 vote

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here