Masło orzechowe Dziki Orzech 100% orzechów

Układ wydechowy auta jest odpowiedzialny za to, aby odprowadzać spaliny, a dzięki katalizatorom oczyszczać je z trujących dla środowiska związków. Awarie tego układu często wpływają na pracę silnika i mogą mieć różne powody.

  1. Rdza i nie tylko, czyli przyczyny awarii układu oddechowego.
  2. Układ wydechowy – gdzie kupić części?

Układ wydechowy auta składa się z kolektora wydechowego, którego zadaniem jest zebranie spalin, rur wydechowych z katalizatorami (to one prowadzą spaliny do tłumika i do końcówki wydechu). Układ wydechowy w zależności od silnika to także  filtry, czujniki ciśnienia spalin (odpowiadają za przekazywanie informacji komputerowi silnika o tym, jak bardzo zanieczyszczone są filtry). Poza tym na ten układ składają się różne metalowe elementy, takie jak haki czy obejmy. Niestety awaria, którejś z części tego układu często prowadzi do tego, że pojazd nie jest zdatny do jazdy.

Rdza i nie tylko, czyli przyczyny awarii układu wydechowego

Dla pracy układu wydechowego charakterystyczne jest to, że odbywa się ona w wysokich temperaturach, a części układu mają styczność na przykład z wilgocią, wodą czy też solą i piachem, którymi posypywane są drogi podczas mrozu. A ponieważ główny materiał, z którego jest zbudowany układ wydechowy, to stal, to w związku z tym może dochodzić do korozji. Jeśli rdza nie zaatakowała w całości części układu oddechowego, skorodowaną powierzchnię się wycina i w jej miejsce zostaje przyspawany element nieskorodowany. Jednak, gdy rdza uszkodzi całą część, trzeba ją wymienić na nową. Usterkom w układzie oddechowym często ulega kolektor – głównie w wyniku działania wysokich temperatur. Taka awaria najczęściej skutkuje tym, że silnik samochodu słabiej pracuje. Do powszechnych awarii należy także uszkodzenie katalizatora, w wyniku czego staje się on niedrożny. Często zdarzają się też awarie tłumików, sondy lambda (pomiar spalin) oraz zapychanie filtrów.

Układ wydechowy – gdzie kupić części?

W zależności od zepsutej części układu wydechowego naprawa może osiągać różne koszty. Dlatego, by obniżyć cenę usunięcia awarii, warto postarać się o to, by samodzielnie zakupić część układu (i albo wymienić ją samemu, albo przekazać mechanikowi). Aby potrzebne nam elementy kupić jak najtaniej, zapoznać się z opiniami i zrobić to na spokojnie z możliwością porównania cen, warto skorzystać z zasobów internetowych. W celu przeprowadzenia wstępnej selekcji oraz znalezienia potrzebnej nam części układu wydechowego, należy kierować się między innymi: marką samochodu, rokiem produkcji, pojemnością i mocą silnika.

Zakup części układu wydechowego z pewnego i sprawdzonego źródła pozwoli nam na efektywną naprawę oraz na obniżenie jej kosztów.

Oprzesz się tym smakom? Kremy Nutlove Nowe pyszne smaki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here