Masło orzechowe Dziki Orzech 100% orzechów

O wstrząsach, drganiach i wibracjach przy transporcie mówimy przede wszystkim w kontekście relokacji maszyn i urządzeń. Przygotowanie transportu przy ich relokacji opracowywane jest indywidualnie, gdyż nie są to usługi standardowe, jak przewóz skrzyń czy palet. Omówimy kwestię szkodliwych czynników przy transporcie i przyjrzymy się sposobom zabezpieczania ładunków w rodzaju maszyn i urządzeń.

Wstrząsy, drgania i wibracje przy relokacji maszyn i urządzeń

Relokacja maszyn i urządzeń, szczególnie tych wielkogabarytowych, to zawsze skomplikowany proces. Konieczny jest precyzyjny i uważny demontaż, często przenoszenie sprzętów i elementów o dużej masie, a do tego trzeba mieć na uwadze różnego rodzaju niebezpieczeństwa związane z przewozem. Choć szczególnie duże maszyny kojarzą nam się z niezniszczalnymi gigantami, to tak naprawdę wiele ich części może być podatnych na uszkodzenia mechaniczne. Przy relokacji, transporcie maszyn i urządzeń, mówimy szczególnie o uszkodzeniach spowodowanych punktowymi obciążeniami i o odkształceniach wskutek nierównomiernego rozłożenia masy. Wstrząsy drgania i wibracje nie są tu więc obojętne i mogą stanowić zagrożenie dla transportowanej konstrukcji. Przy transporcie drogowym zjawiska te są w dużej mierze uzależnione od stanu nawierzchni, przy transporcie kolejowym różnego rodzaju przeciążenia, a także uderzenia, które mają miejsce przy przetaczaniu oraz spinaniu wagonów. Przy transporcie morskim trzeba mieć na uwadze wszelkie drgania, które pochodzą z zespołów napędowych statków.

Odpowiednie zabezpieczanie ładunku

Nie bez powodu więc wśród kompleksowych usług dla transportu firm, które są w tej branży wyspecjalizowane, znajdują się usługi relokacyjne i usługi pakowania z odpowiednim zabezpieczaniem ładunku. Jak mówią nam przedstawiciele firmy Jaremar z Chorzowa, która takie usługi właśnie świadczy, opakowania i materiały wibroizolacyjne wykorzystywane do pakowania w standardowe skrzynie to przy relokacji urządzeń i maszyn wielkogabarytowych to często za mało. Przy dużych ładunkach wykorzystuje się więc na przykład różne elementy odkształcalne w postaci sprężyn, przy mniejszych elastomery używane jako podkładki, gumowe maty i kliny. Inny sposób zabezpieczania przed drganiami, wibracjami i wstrząsami to stosowanie specjalistycznych miechów pneumatycznych, pianek poliuretanowych i różnego rodzaju osłon. Warto też wspomnieć o czujnikach wstrząsów, urządzeń, które zmianą koloru informują, że warunki transportu są niekorzystne.

Oprzesz się tym smakom? Kremy Nutlove Nowe pyszne smaki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here