Dlaczego wstydzimy się swoich chorób, które leczy się u proktologa? Bowiem dotyczą one sfery intymnej, która jest bardzo delikatną sferą ludzką. To sprawia, że wizyta u proktologa może być bardzo wstydliwa i często jest odwlekana. To może przyczynić się do rozwoju choroby, gdy nie zostanie ona odpowiednio wcześnie wykryta i nie zacznie być leczona. Jak przygotować się do wizyty?

Kim jest proktolog?

Proktolog jest lekarzem zajmującym się chorobami odbytu. To bardzo wstydliwe, ale coraz więcej osób ma problemy z tymi rejonami, a w ponad 70% jest związana z hemoroidami. Takie choroby mogą być leczone przez leki, operacje czy nowoczesne zabiegi. Proktolog jest jednak lekarzem, który najpierw musi przeprowadzić badanie, co sprawia, że wiele osób boi się do niego wybrać.

Jak wygląda badanie proktologiczne?

W proktologii najważniejszy jest wywiad. Lekarz przeprowadza badanie zgodnie ze sztuką i przy zachowaniu maksymalnego komfortu psychicznego pacjenta. Badanie jest bezbolesne i nie jest problemem dla pacjenta, a przy tym w 95% pozwala postawić trafną diagnozę. Chorób odbytu jest bowiem wiele, a wielu ludzi próbuje leczyć się indywidualnie. To nigdy nie jest dobrym pomysłem, zwłaszcza jeśli choroba nie jest zdiagnozowana.

Kiedy leczyć się u proktologa?

Proktolog jest potrzebny w wielu sytuacjach, a podstawowymi objawami są pieczenie i swąd odbytu czy odczuwalne dolegliwości bólowe. Są to także problemy z siadaniem i funkcjonowaniem. Większość pacjentów pojawia się u lekarza dopiero wówczas, gdy dolegliwości bólowe są już zbyt duże, a więc choroba znajduje się w zaawansowanym stanie. To sprawia, że leczenie u dobrego proktologa w Warszawie lub innym mieście staje się trudniejsze.

Przygotowanie do wizyty

Wiele osób myśli, że przed wizytą trzeba wykonać lewatywę lub głodzić się i pościć. Nic bardziej mylnego. Jedynym działaniem służącym do lepszego badania jest umycie okolic odbytu. Dzięki temu proktolog w przychodni prywatnej w Warszawie lub innym mieście nie będzie miał problemu z postawieniem skutecznej diagnozy. Warto zatem przygotować się do badania odpowiednio.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj