Wybór damskiej kurtki motocyklowej może nastręczać dużo problemów. O czym powinniśmy pamiętać w trakcie zakupów?

Miłośniczki jednośladów mają do wyboru pełną gamę przeznaczonych dla nich ubrań motocyklowych. Wśród nich znajdują się również damskie kurtki motocyklowe. Specjalnie dopasowane do damskiej anatomii zapewniają maksymalny komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy.

O czym warto pamiętać, przeglądając damskie kurtki motocyklowe? Zachęcamy do zapoznania się z naszymi poradami!

Dobre damskie kurtki motocyklowe – co wybrać?

Przede wszystkim dobra kurtka motocyklowa dla kobiety powinna łączyć w sobie bezpieczeństwo, komfort, a także funkcjonalność. Oczywiście, dla wielu pań ważny jest również wygląd tego rodzaju ubrania, dlatego także stanowi on ważny czynnik przy wyborze.

Dostępne w sprzedaży damskie kurtki motocyklowe możemy podzielić na dwa rodzaje, a mianowicie na te skórzane oraz te tkaninowe, najczęściej szyte z materiałów z włókien sztucznych i dodatkowo wzmacniane membranami chroniącymi przed deszczem.

Kurtki skórzane mają swój niewątpliwy urok, ale są dość ciężkie i mniej komfortowe od tych tkaninowych, dlatego to właśnie te drugie kupowane są obecnie częściej.

Dobra kurtka powinna być wyposażona w odpowiednie zabezpieczenia – ochraniacze na łokciach i na ramionach, a także ochraniacze klatki piersiowej oraz pleców. W ten sposób zmniejszy ryzyko urazów przy wypadkach drogowych.

Dużym plusem będzie system wentylacyjny w postaci specjalnych paneli i zamków, które pozwalają na wpuszczenie do kurtki świeżego powietrza i odprowadzanie wilgotnego powietrza – sprawdzą się doskonale podczas upałów.

Jeśli poszukiwana jest kurtka na każdą porę roku, warto wybrać model z ocieplaną podpinką, którą będzie można wpiąć podczas chłodniejszych dni.

Aby jazda była jeszcze bezpieczniejsza, damskie kurtki motocyklowe wyposażane są w elementy odblaskowe poprawiające widoczność motocyklistki w trakcie jazdy po zmroku.

W kurtce mogą znaleźć się także praktyczne kieszenie zewnętrzne oraz wewnętrzne, które umożliwiają przechowywanie dokumentów, pieniędzy oraz innych ważnych przedmiotów.

Nie zapominajmy również o odpowiednim rozmiarze – damskie kurtki motocyklowe produkowane są w różnych rozmiarach, dlatego też należy zwrócić uwagę na rozmiarówkę danego producenta, by wybrać najlepiej dopasowane ubranie.

Gdzie kupować damskie kurtki motocyklowe?

Kurtki motocyklowe dla niej możemy zakupić przede wszystkim w specjalistycznych sklepach z wyposażeniem dla motocyklistów – także w sklepach internetowych, gdzie wybór modeli i rozmiarów jest największy. W sklepach w sieci damskie kurtki motocyklowe można też bardzo często znaleźć w promocyjnych cenach.

Przy zakupach on-line należy zwrócić uwagę na rozmiar kurtki – można posługiwać się wtedy tabelami rozmiarów producentów.

Jednak nawet wtedy, gdy okaże się, że wybrana kurtka jest za mała lub za duża, możemy skorzystać z prawa do zwrotu lub wymienić ją na inny model. Zwrotu lub wymiany można dokonać w terminie 14 dni od momentu otrzymania przesyłki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj