W praktycznie każdej fabryce można znaleźć duże i ciężkie maszyny, które wykonują zróżnicowane prace. W zdecydowanej większości przypadków są zamontowane w jednym miejscu i w trakcie eksploatacji nikt ich przesuwa. Zdarzają się jednak takie sytuacje kiedy trzeba to zrobić. Ze względu na rozmiar, ciężar i stopień skomplikowania, wielu przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z usług firm oferujących demontaż maszyn. Jakie są najważniejsze zalety takiego rozwiązania i kiedy demontowanie i transport maszyn są konieczne?

Kiedy najczęściej demontuje się maszyny?

Najczęstszym przypadkiem kiedy rozmontowuje się maszyny jest ich relokacja. Wyróżniamy dwa typy relokacji. Pierwszą z nich jest relokacja wewnątrz tego samego zakładu produkcyjnego. Choć z pozoru to prosta czynność, w praktyce może okazać się skomplikowana. Wynika to m.in. z rozmiarów konkretnej maszyny, a także jej wagi. Z tego powodu bezpieczniej przetransportować maszynę w częściach niż w całości. Pośrednim rozwiązaniem jest częściowy demontaż, który jednak nie zawsze jest możliwy. Firmy oferujące demontaż maszyn zajmują się także relokacją maszyn pomiędzy zakładami. W takich sytuacjach konieczne jest zamontowanie maszyny i załadowanie jej na przyczepy ciężarówek. Doświadczeni kierowcy przewożą ciężki ładunek we wcześniej zaplanowane miejsce.

Demontaż zużytej lub uszkodzonej maszyny

Każda, nawet najlepsza maszyna ma określoną żywotność. W pewnym momencie zużycia dochodzi do sytuacji, gdy koszty przywrócenia pełni sprawności przewyższają jej wartość. W takich przypadkach wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup nowego sprzętu. Aby jednak go zamontować i uruchomić, najpierw trzeba zdemontować zużyte lub uszkodzone odpowiedniki. Firmy oferujące demontaż maszyn mają wieloletnie doświadczenie w pracach tego typu. Z tego powodu rozmontowanie nawet bardzo dużej maszyny przebiega szybko i efektywnie, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów pracy, a także zasad BHP.

Oprócz wiedzy i doświadczenia, niezbędny jest także specjalny sprzęt. Profesjonalne firmy oferujące usługi związane z demontażem używają wyłącznie certyfikowanych urządzeń i akcesoriów, które są w perfekcyjnym stanie technicznym. Dotyczy to lin, łańcuchów, wózków widłowych, podnośników hydraulicznych, elektronarzędzi oraz akcesoriów wykorzystywanych w trakcie pracy. Takie podejście ogranicza ryzyko wystąpienia niebezpiecznych sytuacji praktycznie do zera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj