Wszystkie kobiety, które uwielbiają kolor niebieski, pokochają biżuterię z topazem. Kamień cieszy się dużą popularnością w jubilerstwie, ponieważ zachwyca swoją niepowtarzalną barwą. Bardzo często stanowi ozdobę pierścionków zaręczynowych, gdyż wygląda tajemniczo i jednocześnie romantycznie. Sprawdzi się dla pań o jasnych włosach i błękitnych oczach, ale nie tylko. Stanowi odpowiednią propozycję dla wszystkich dziewczyn lubiących kolor niebieski.

Topaz najczęściej jest spotykany w kolorze niebieskim, ale występuje również w innych barwach. Z tego powodu tak wiele osób decyduje się na zakup biżuterii z jego dodatkiem. Dowolnie można bowiem dostosować go do indywidualnych potrzeb oraz upodobań. Doradca klienta ze sklepu jubilerskiego Fugart mówi: „Topaz w pierścionkach zazwyczaj pojawia się w kolorze niebieskim, ale może być również zielony, czerwony czy nawet brązowy. Bogaty wybór odcieni kamienia sprawia, że każdy mężczyzna może wybrać odpowiednią biżuterię dla swojej ukochanej. Jeśli jednak komuś zależy na prawdziwym uroku wyrobu z topazem, warto kupić go w kolorze niebieskim. Topaz jest bowiem kojarzony przede wszystkim z błękitną barwą”.

Na pewno nie wszyscy zdają sobie sprawę, w jaki sposób możliwe jest pozyskanie różnych kolorów tego kamienia. Dzieje się to za sprawą pierwiastków oraz defektów, które znajdują się w topazie. Wpływają one na jego barwę i sprawiają, że klienci mogą dowolnie wybierać kolory kamieni. Najbardziej pożądane są oczywiście niebieskie topazy, ale dużą popularnością cieszą się również wyroby z żółtymi kamieniami, które posiadają pomarańczowe zabarwienia. Są one bardzo cenne, ponieważ uważa się je za złote topazy.

Jakie właściwości ma ten niebieski kamień?

Topaz wykazuje liczne właściwości, które również mają duży wpływ na jego popularność. Zależą one jednak od koloru kamienia, ponieważ różnym barwom przypisuje się inne znaczenie. Pierścionki zaręczynowe z topazem pomagają głównie w osiąganiu spokoju i harmonii. Przyczyniają się do poprawy sytuacji życiowej, ponieważ pomagają rozwiązywać różne problemy. Wskazują na dużą siłę, a także moc, dzięki którym można usunąć wszelkie negatywne myśli. Najbardziej popularny – topaz niebieski poprawia koncentrację i uspokaja, co jest bardzo ważne szczególnie dla osób często zdenerwowanych i zestresowanych. Z kolei kamień w kolorze zielonym ułatwia wybaczanie różnych przewinień. Ciekawe znaczenie przypisuje się też topazowi żółtemu, ponieważ uważa się, że wspomaga on osiąganie szczęścia.

Warto kupić pierścionek zaręczynowy z topazem, ponieważ nie tylko pięknie się prezentuje, ale jest też twardy. Nie wymaga specjalnej pielęgnacji, by ładnie się prezentował. Podczas jego noszenia należy jednak zwracać uwagę na temperaturę, ponieważ topaz nie lubi gorąca. Nie powinien być więc trzymany przy źródłach ciepła, ale nie ma żadnych przeciwwskazań, by biżuterię z tym kamieniem nosić podczas słonecznej pogody. Wadę topazu stanowi to, że jest podatny na odpryskiwanie, dlatego nosząc wyroby z nim, należy uważać na mocne uderzenia, ponieważ na ich skutek kamień może ulec uszkodzeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj