Kiedy warto zamontować oświetlenie meblowe? Wyjaśniamy!

Dodatkowe oświetlenie mieszkania to bardzo praktyczne rozwiązanie. Oprócz standardowych lampek warto również przemyśleć zamontowanie światła w meblach. Ułatwi ono codzienne funkcjonowanie i unowocześni wnętrze.

Bez remontu

Zamontowanie oświetlenia meblowego zazwyczaj nie wiąże się z kuciem ścian. Wystarczy parę godzin pracy, by doświetlić łóżko czy kuchenny blat. Do montażu będzie potrzebna wybrana wcześniej taśma LED, listwa LED i drobne akcesoria niezbędne do pracy (między innymi przewody i wkręty). Warto wybrać takie lampki, które są zasilane na baterie. Rozwiązanie to oszczędzi mnóstwa pracy. Dobrze dobrane oświetlenie LED jest nie tylko rozwiązaniem praktycznym. Dodatkowo, za stosunkowo niewielkie pieniądze, pozwala urozmaicić wygląd mebli.

Rozwiązanie na lata

Zamontowanie taśmy oświetleniowej to nie jedyne rozwiązanie. Można zdecydować się również na oświetlenie punktowe. Oprawa LED, choć z definicji jest „jednorazowa”, charakteryzuje się dużą trwałością. Niektóre modele mogą świecić nawet do 30 lat. Oprawy LED są popularne nie tylko ze względu na większą efektywność. Producenci oferują najrozmaitsze kształty lampek, dzięki czemu można je zastosować w niemal każdym wnętrzu.

Do każdego domu

Światła LED zamontowane w meblach docenią osoby, które nie chcą inwestować w duży remont. Ich montaż zajmuje naprawdę niewiele czasu i nie wymaga ogromnych nakładów finansowych. Przy odrobinie umiejętności można zainstalować je samodzielnie, bez konieczności zatrudniania fachowców. Warto jednak pamiętać, by przed montażem sprawdzić, czy światła działają prawidłowo.

Ciepło, zimno

Oświetlenie mebli może znacznie poprawić komfort w pomieszczeniu, jeśli jest odpowiednio dobrane. W sypialni i salonie najlepiej postawić na światło w barwach ciepłych. Dzięki nim pokoje staną się przytulne. Z kolei w łazience i kuchni można wybierać dowolnie, choć im bardziej naturalny odcień, tym lepiej.

Unikatowość, estetyka, oszczędność. To zalety LED-owego oświetlenia mebli. Dzięki uniwersalności można je zastosować w każdym pomieszczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj