Z roku na rok możemy zauważyć zwiększający się popyt na korzystanie z pralni. Trend ten podyktowany jest wieloma czynnikami. Jednym z nich jest coraz większe tempo życia jakie prowadzimy, co zostawia nam mniej czasu na odpowiednie zadbanie o naszą odzież. Innym czynnikiem z pewnością będzie posiadanie ubrań z materiałów „kłopotliwych”, czyli tkanin, które wymagają specjalistycznych środków czyszczących, bądź ze względu na swoje gabaryty nie mieszczą się w domowej pralce.

Wełniane płaszcze, puchowe kołdry, zimowe kurtki z naturalnym wypełnieniem, eleganckie sukienki i koszule, wszystko są to ubrania wymagające wyjątkowego prania i suszenia. Wszystkie te aspekty znacząco wpływają na rosnącą popularność pralni.

Wyposażenie pralni

Planując zakup wyposażenia pralni warto najpierw sprecyzować wszystkie cele. Czy chcemy by była to pralnia chemiczna do prania na sucho, czy może pralnia wodna? Będziemy przyjmować wyłącznie ubrania wierzchnie, czy może też produkty gabarytowe, jak koce, obrusy itp.? Wszystkie bowiem aspekty będą mieć wpływ na całe wyposażenie pralni, od maszyn piorących zaczynając a na maszynach do składania kończąc.

Pralnia bowiem to nie tylko same urządzenia piorące. Im większy zakres usług prowadzi tym więcej specjalistycznego sprzętu wymaga.

Duże pralnie, które prowadzą swoje usługi dla hoteli lub restauracji, czy właśnie pralnie hotelowe, zajmują się często dbaniem o zasłony, pościele, obrusy, czyli tzw. tekstylia gabarytowe. Wszystkie te rzeczy po praniu koniecznie muszą zostać wyprasowane. W takim przypadku idealne będą nasze wielkopowierzchniowe stoły do prasowania z wytwornicą pary, odsysaniem i elektrycznym podgrzewaniem. Stoły te dodatkowo posiadają podstawy do zawieszenia żelazka oraz silikonowe podkładki pod żelazko.

Uniwersalna deska do prasowania jako obowiązkowe wyposażenie pralni, również będzie niezbędna. Nieduża deska z możliwością złożenia pozwoli na szybkie, dodatkowe naniesienie poprawek lub przeprasowanie kilku sztuk odzieży w dniach o mniejszym natężeniu ruchu.

W przypadku pralni nastawionych na przyjmowanie dużej ilości różnego rodzaju odzieży proponujemy zainwestować w maszyny, które znacznie przyspieszą i ułatwią końcowy proces czyszczenia ubrań. Takimi urządzeniami będą manekiny, obrotowe kabiny oraz maszyny do prasowania spodni. Wszystkie te urządzenia pozwolą zaoszczędzić czas a tym samym w krótszym czasie wyprasować znacznie większą ilość ubrań.

Dodatkowym atutem w przypadku manekinów prasujących jest możliwość prasowania wilgotnych koszul oszczędzając czas na proces suszenia.

Nie tylko prasowanie

Wyposażenie pralni to również szereg dodatkowych urządzeń i akcesoriów. Do wszystkich maszyn służących do prasowania niezbędne są wytwornice pary. W naszej ofercie znajdują się niewielkie wytwornice o pojemności kotła poniżej 1 l oraz większe, o pojemnościach kotła powyżej 7 i 20 l.

Oferujemy również szereg rękawników i prasulce w wielu kształtach z możliwością zamocowania przy desce do prasowania. Mogą państwo wybierać pośród kilku wielkości żelazek, specjalnych lamp i rękawów. Zapraszamy na stronę https://prasowanie.bellussi.com.pl/pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj