Urządzanie pokoju dziecka nie jest łatwe, a wręcz przeciwnie- niektórych to rodziców to zadanie przerasta. Warto więc wiedzieć, jakie podstawy muszą być zachowane, aby aranżacja była spójna. Najwięcej problemów pojawia się przy wyborze mebli. Nie można bowiem wprowadzać do przestrzeni dla dziecka dorosłego stylu, ponieważ nie będzie ono dla niego przyjemne.

Zbyt dziecinne, czy dziewczęce w przypadku chłopca niekoniecznie będzie dobrze odbierane przez jego rówieśników. Jednym z najważniejszych mebli jest fotelik. Powinien on być wykonany pianki, aby był komfortowy, a w przypadku uderzenia w niego – dobrze amortyzował. Jak więc wybrać fotelik z pianki dla dziecka?

(Foteliki dla dzieci – https://misioohandmade.pl/foteliki-dla-dzieci/)

Jaki rodzaj fotelika piankowego do pokoju dziecka wybrać?

Producenci stale starają się urozmaicać swoją ofertę, tak aby spełniała ona wszelkie wymagania klientów. Na rynku można spotkać jednak dwa podstawowe modele fotelika z pianki dla dzieci. Pierwszym z nich jest sofa z możliwością spania. Jest to idealne rozwiązanie do pomieszczeń, które nie mają zbyt dużo wolnej przestrzeni. Taki mebel w dzień będzie służył do zabawy, natomiast wieczorem i w nocy do spania. Modele 2 w 1 są bardzo popularne, ponieważ są praktyczne i funkcjonalne. Ponadto maluchy nie potrzebują od razu oddzielnych pokoików do zabaw i nauki, czy pracy.

Drugim bardzo popularnym modelem fotelika piankowego dla dzieci jest łóżko trzy w jednym. Jest to jeszcze bardziej rozbudowane i funkcjonalne rozwiązanie, które znajdzie uznanie w oczach wielu rodziców i maluchów. Wyróżnić tutaj należy trzy możliwości korzystania z tego łóżka:

  • – szezlong
  • – leżanka
  • – łóżko

Wybierając ten model fotelika z pianki dla dziecka, można zaoszczędzić sporo miejsca, bo nie trzeba kupować trzech oddzielnych mebli, a także bardzo dużo miejsca. Warto więc zastanowić się nad tą opcją podczas wyboru fotelika z pianki.

Fotelik z pianki dla dziecka – idealny na pierwszy mebel

Fotelik piankowy przeznaczony jest z reguły dla dziecka w wieku od trzech do sześciu lat. Owszem, również starszaki mogą z nich korzystać, ale z biegiem czasu ich upodobania bardziej kierują się w stronę tradycyjnych łóżek i narożników. Fotelik piankowy jest w całości wykonany ze specjalnej pianki, która utrzymuje się na drewnianym stelażu lub wykonanym z płyty oparciu. Jest to dość specyficzny materiał, ponieważ nie tylko odznacza się dobrą sprężystością i łatwo się odkształca, ale jest także na tyle twardy, aby zagwarantował komfortowy sen i nie ulegał szybkiemu zużyciu.

Fotelik z pianki dla dziecka ma zazwyczaj w zestawie pokrowiec, który pozwala dodatkowo uchronić go przed zabrudzeniami i zniszczeniem. Można go w łatwy i szybki sposób zdjąć, a następnie wyprać. Jego zaletą jest to, że szybko schnie i jest bardzo przyjemny w dotyku. Ponadto produkuje się go z tworzywa, które nie wywołuje alergii. Warto wybierać takie modele, które są wyposażone w dodatkowy uchwyty, dzięki czemu fotelik będzie można w ekspresowym tempie przemieścić. Jego niska waga pozwala na to, aby zrobił to nawet sam maluch.

Jak wybrać fotelik z pianki dla dziecka i do jego pokoju?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na model fotelika z pianki. Musi on nie tylko pasować kolorystycznie, ale także designem do aranżacji, która jest w pokoju malucha. Zazwyczaj rodzice wybierają modele uniwersalne, na które można położyć dowolne poszycie, a w razie konieczności bardzo szybko je zdjąć. Podczas wyboru fotelika z pianki dla dziecka należy zastanowić się również jaką funkcję będzie miał on pełnić.

Jeśli będzie on wykorzystywany tylko do siedzenia i czytania, w zupełności wystarczy model dwa w jednym lub tradycyjny, który nie jest rozkładany. Inaczej ma się sytuacja, gdy będzie to miał być fotelik wielofunkcyjny. Wtedy najlepiej będzie zainwestować w meble trzy w jednym. W przypadku większej ilości dzieci w domu lepiej będzie wybrać rozkładaną sofę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj