Szeroko znane są właściwości zdrowotne, z których słynie miód. Jednak dotyczy to jedynie produktów pochodzenia naturalnego. Miód sztuczny jest wytworem w pełni syntetycznym. Oznacza to, że poza wyglądem i nieco podobnym smakiem, zdecydowanie różni się od swojego konkurenta. Jak rozpoznać miód naturalny? Czym różni się on od sztucznego?

Właściwości zdrowotne

Miód naturalny, pochodzący od pszczół to prawdziwa skarbnica cennych właściwości zdrowotnych. Zdawano sobie z tego sprawę już w czasach starożytnych. Miód pszczeli zawiera cenne aminokwasy, witaminy, flawonoidy oraz białka. Nie znajdziesz ich w produkcie syntetycznym. Miód naturalny wykazuje również działanie detoksykujące i oczyszczające. Dzięki temu neutralizuje szkodliwy wpływ niektórych używek, na przykład kawy czy alkoholu. Cukry proste zawarte w miodzie błyskawicznie przenikają do krwi dodając energii i wspomagają regenerację, na przykład po wyczerpującym wysiłku fizycznym. Nie można również zapominać o szerokim zastosowaniu tej substancji w kosmetyce.

Jak rozpoznać naturalny miód?

Czy nie będąc znawcą tematu, można w prosty sposób odróżnić miód naturalny od sztucznego? Podobny wygląd może zmylić mniej wprawne oko. Warto jednak wiedzieć o paru cechach charakterystycznych dla naturalnego miodu. Przede wszystkim, miód naturalny zawsze jest nieco mętny, za sprawą obecnego w nim pyłku pszczelego. Ma też o wiele bardziej intensywny, słodki zapach i smak. Dla pewności można wykonać również bardzo prosty test sprawdzający prawdziwość miodu. Potrzebujesz do niego jedynie szklanki chłodnej wody. Przelej do niej pewną ilość miodu. Jeśli substancja będzie tworzyła jednorodny strumień i opadnie na dnie, Twój miód jest naturalny. Jeśli natomiast błyskawicznie zacznie się on mieszać z wodą, oznacza to, że masz do czynienia z produktem syntetycznym.

Jakie miody naturalne wybierać?

Wyższość miodów naturalnych nad sztucznymi zdaje się przesądzona. Jednak, jak wybierać produkt, by mieć pewność co do jego najwyższej jakości oraz naturalnego pochodzenia? Na rynku dostępna jest bardzo szeroka gama miodów różnego rodzaju. Kupuj go w miejscach, które stawiają na ekologię oraz sprawdzone pasieki. Dobrej jakości polskie miody naturalne znajdziesz na przykład w sklepie: https://www.miodyroztoczanskie.pl/. Wybierając sprawdzone firmy, będziesz mieć pewność, że zakupiony przez ciebie produkt będzie nie tylko naturalny i zdrowy, ale przede wszystkim smakowity i aromatyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj