Coraz więcej osób uczy się języków obcych – to świetna ścieżka rozwoju osobistego oraz doskonały sposób podniesienia kwalifikacji zawodowych. Czy warto wybrać język hiszpański? Podpowiadamy.

Znajomość języków obcych to umiejętność bardzo pożądana w różnych branżach i na rozmaitych stanowiskach – czasami jest najważniejszym kryterium wyboru pracownika! Dodatkowo okazuje się niezwykle praktyczna, gdy planujemy wakacyjne podróże lub wyjazd za granicę do pracy. Dla niektórych nauka języka to także przyjemny, rozwijający sposób spędzania wolnego czasu oraz szansa na poszerzenie wiedzy o kraju i kulturze, które wydają się fascynujące. Jeśli zastanawiasz się, jaki język obcy do nauki wybrać i rozważasz kurs hiszpańskiego w Warszawie lub innym mieście, sprawdź, czy okaże się dobrym wyborem dla Ciebie!

Nauka hiszpańskiego – zalety

W Polsce najpopularniejszym drugim językiem jest angielski lub niemiecki. Hiszpański wciąż pozostaje mniej znany, mimo że w skali globalnej jest bardzo rozpowszechniony (porozumiewa się nim aż pół miliarda osób na całym świecie!). Dzięki temu na polskim rynku pracy jest równocześnie elementem wyróżniającym, jak i pożądanym – to sprawia, że mamy szansę na zdobycie ciekawego, dobrze płatnego stanowiska. Dla wielu osób dodatkową zaletą jest ponadto możliwość oglądania filmów i seriali oraz czytania książek w oryginale. Dostęp do hiszpańskojęzycznych źródeł to także cenny atut w niektórych branżach, pozwalający na śledzenie nowinek z pierwszej ręki.

Nauka hiszpańskiego (np. podczas kursu hiszpańskiego w Warszawie) to także możliwość podróży bez bariery językowej i szansa lepszego poznania niezwykłej kultury mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego. Coraz większa liczba Polaków docenia Hiszpanię, zakochując się w pięknych krajobrazach, pysznej kuchni i niezwykłej otwartości mieszkańców. Warto wiedzieć, że hiszpański jest językiem urzędowym w 21 krajach, m.in. w Argentynie, Chile, Ekwadorze, Hondurasie, Kolumbii, Kostaryce, Kubie, Meksyku czy Peru, ale „dogadasz się” w tym języku aż w 135 krajach. To ogromny potencjał do wakacyjnych wypraw, podczas których bez problemu będziesz porozumiewać się z mieszkańcami!

Czy język hiszpański jest trudny?

Język polski jest jednym z najtrudniejszych języków na świecie, więc jeśli umiesz się nim posługiwać, jesteś w komfortowej sytuacji – hiszpański będzie dla Ciebie stosunkowo łatwy, nie przysporzy też problemów z wymową. Jeśli znasz angielski, nauka hiszpańskiego będzie jeszcze prostsza! Na dodatek stosunkowo łatwa gramatyka, logiczne konstrukcje i przyjemne brzmienie języka sprawiają, że nauka jest przyjemna i szybko zauważysz efekty. Hiszpański uznaje się za jeden z najprostszych języków do nauki. Może to znak, żeby się na niego zdecydować?

Nauka w domu czy kurs języka hiszpańskiego?

Jeśli rozważasz, czy uczyć się samodzielnie w domu, czy wybrać kurs języka hiszpańskiego pod okiem lektora, rozważ, dlaczego chcesz się uczyć. Planujesz w ten sposób miło spędzać wolne wieczory? Wówczas samodzielna nauka z aplikacji, materiałów dostępnych w sieci lub podręczników kupionych w księgarni będzie dobrym pomysłem. Jeśli jednak chcesz dobrze poznać ten język (np. po to, by używać go w pracy), warto skorzystać z pomocy nauczyciela, dzięki której doskonale opanujesz wymowę i będziesz przerabiać kolejne zagadnienia w zaplanowany sposób. Oczywiście idealną sytuacją jest połączenie tych dwóch sposobów nauki – choć to wymagające przedsięwzięcie, z pewnością okaże się, że było warto podjąć takie wyzwanie.

Szkoła językowa Moose – idealne miejsce na korepetycje z hiszpańskiego

Zastanawiasz się, gdzie znaleźć dobre korepetycje z hiszpańskiego lub kurs językowy? Moose to centrum języków obcych z wieloletnim doświadczeniem, które działa na terenie całej Polski i skupia profesjonalnych lektorów, mogących dojeżdżać na zajęcia do domu klienta lub prowadzić zajęcia online. Dodatkowo za każdym razem tworzą program nauczania dostosowany do umiejętności i potrzeb ucznia. Centrum języków obcych Moose zaufały już tysiące klientów prywatnych, firm i instytucji. Może to dobry czas, by lektorzy z tej szkoły nauczyli Cię języka hiszpańskiego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj