Biblia jest uniwersalnym prezentem, który znajdzie zastosowanie w każdym domu. Podpowiemy Ci dziś, jaka biblia dla dzieci zadowoli małego solenizanta i czym kierować się przy jej wyborze.

Biblia dla dzieci w obrazkach – doskonały prezent na każdą okazję

Biblia kojarzy się z podarunkiem na Chrzest i Pierwszą Komunię Świętą. Prawdą jest, że to doskonały prezent z tej okazji. Nie oznacza to jednak, że musisz się ograniczać do tych dwóch uroczystości. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wręczyć ją solenizantowi na urodziny lub umieścić pod choinką z okazji Bożego Narodzenia.

Jaka powinna być biblia dla dzieci?

Zarówno najmłodsi, jak i nieco starsze dzieci uwielbiają barwne historie opowiedziane w ciekawy sposób. Dlatego decydując się na zakup biblii dla malucha, szukaj wydania, które zostało wzbogacone o ilustracje. Dzięki temu dziecko chętniej po nią sięgnie i łatwiej przyswoi treść, którą w niej znajdzie. Biblie, jakie dostaniesz w specjalistycznych e-księgarniach, takich jak np. Aniela, dostosowane zostały do wieku dziecka, jego umiejętności i potrzeb. Zadbano w nich o to, aby forma przekazu trafiała do najmłodszego czytelnika. Prosty język połączony z grafikami, objaśnieniami, ciekawostkami w przyciągającej uwagę stylizacji to doskonały wybór dla najmłodszych. Edycje dziecięce wspomogą także rodziców, którzy opierając się na komentarzach, łatwo wyjaśnią maluchowi niezrozumiałe kwestie. Ostatecznym celem jest przecież jak najlepsze zrozumienie Słowa Bożego.

Na co zwrócić uwagę wybierając biblię dla dziecka na prezent?

Przede wszystkim weź pod uwagę wiek dziecka, któremu chcesz podarować biblię. Dzięki temu doskonale dopasujesz opracowanie do potrzeb malucha.

Biblia w obrazkach dla najmłodszych

Dla najmłodszych najlepszym wyborem będzie biblia dla dzieci w obrazkach. Ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem będzie także wybór audiobooka, którego dziecko będzie mogło słuchać w dowolnym momencie.

Biblia w nowoczesnej odsłonie dla nastolatków

Starszym dzieciom spodoba się biblia w formie komiksu. Dzięki prostej formie przekazu lepiej zrozumieją przygody biblijnych bohaterów. Dynamiczne i pełne fascynujących przygód przyciągną uwagę nawet najbardziej wymagających nastolatków.

Biblia dla całej rodziny

Ciekawym pomysłem są biblie rodzinne, z których skorzystają zarówno najmłodsi, jak i starsi członkowie rodziny. Spędzą wspólnie czas na poznawaniu Ewangelii, zacieśniając łączące ich relacje. Zaletą wydań rodzinnych są kolorowe ilustracje, które dostosowane są do potrzeb najmłodszych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj