Łysienie może mieć wiele przyczyn, jednak to najczęstszych zaliczamy predyspozycje genetyczne, silny stres czy problemy hormonalne. Łysienie dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Coraz więcej osób borykających się z tym problemem, decyduje się na przeszczep włosów. Co warto wiedzieć o tym zabiegu? Jak przebiega i ile kosztuje?

Spis treści:

  • Przeszczep włosów – jak przebiega zabieg? Co warto o nim wiedzieć?
  • Ile kosztuje przeszczep włosów?
  • Przygotowanie i rekonwalescencja po przeszczepie włosów

Przeszczep włosów – jak przebiega zabieg? Co warto o nim wiedzieć?

Przeszczep włosów to zabieg, który polega na pobraniu mieszków włosowych które znajdują się na potylicy oraz na przeszczepieniu ich w inne, docelowe obszary. Nie musi to być skóra głowy, ale również broda, linia rzęs, miejsce rośnięcia brwi czy nawet klatka piersiowa. Zabieg ten polecany jest w szczególności tym osobom, które straciły część swoich włosów w wyniku wypadku, które cierpią na łysienie bliznowaciejące i androgenowe. Przeszczep włosów poprzedza podanie znieczulenia miejscowego, zabieg więc nie jest bolesny. Pasma włosów wyglądają naturalnie, efekty przeszczepu włosów są naprawdę zadowalające. Jeśli lekarz wyrazi taką zgodę, zabieg może zostać przeprowadzony również u tych osób, które z natury mają cienkie włosy i chciałyby je po prostu zagęścić. Nie ma w tym nic dziwnego – cienkie włosy, tak samo jak ich utrata mogą odbić się na życiu osobistym i skutkować obniżoną samooceną.

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Ile kosztuje przeszczep włosów? Cena przeszczepu zależy od kilku czynników, przede wszystkim od konkretnej kliniki, ale także rozległości obszaru głowy jakim ma się zająć lekarz oraz rezultatów, jakie chcemy uzyskać dzięki zabiegowi. Ceny te mogą rozpoczynać się od 2000 złotych, a kończyć nawet na 7000 złotych. Najmniej możemy zapłacić za niewielkie obszary, mowa tu o linii rzęs czy miejscu rośnięcia brwi, jednak w tych miejscach rzadko wykonuje się przeszczep włosów.

Przygotowanie i rekonwalescencja po przeszczepie włosów

Przed transplantacją włosów, konieczne jest wykonanie kilku badań laboratoryjnych. Mowa tu m.in. o morfologii krwi, układu krzepnięcia, poziomie glukozy we krwi na czczo i ogólnej analizie moczu. Na 10 dni przed zabiegiem nie można zażywać leków przeciwzapalnych oraz suplementów witaminowych. Na 24 godziny przed zabiegiem nie należy pić alkoholu ani palić papierosów. W dniu zabiegu konieczne jest dokładne umycie włosów, jednak bez stosowania odżywek, masek itp. Zanim zdecydujemy się na przeszczep, powinniśmy znaleźć odpowiednią, profesjonalną klinikę, w której wykonamy ten zabieg. Duże znaczenie mają tutaj umiejętności oraz doświadczenie kosmetologa. Jeśli więc zależy nam na tym, by zabieg został przeprowadzony w odpowiedni sposób, powinniśmy zwrócić na to uwagę.

Po przeszczepie włosów należy przyjmować przepisane przez lekarza leki. Od razu po zabiegu można wrócić do codziennego życia, jednak przez kilka tygodni należy zachować szczególną ostrożność. Niemożliwe w tym czasie jest uprawianie sportów czy wystawianie głowy na słońce. Ważne jest, by stosować się do wszelkich zaleceń kosmetologa. Odpowiednia rekonwalescencja po przeszczepie włosów może mieć duży wpływ na ostateczny efekt zabiegu.

Przeszczep włosów to świetna propozycja dla osób które utraciły część włosów bądź cierpią na łysienie. Jeśli ten problem dotyczy również Ciebie, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki Warszawa i umów się na wizytę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj