Znaczna część społeczeństwa boryka się na co dzień z wadami zgryzu o różnym nasileniu. Nie zawsze są one jednak wynikiem czynników zewnętrznych, a właśnie główną ich przyczyną okazują się być uwarunkowania genetyczne. Niezależnie od tego, z jakiego powodu pacjent ma wadę zgryzu, może być ona przyczyną wielu chorób i niedogodności.

Czym jest ortodoncja?

Ortodoncja warszawa ma na celu leczenie wad zgryzu u pacjentów o różnym stopniu zaawansowania. Pierwszym, co przychodzi do głowy, jest poprawa estetyki uśmiechu, jednak warto pamiętać, że korygowanie wad zgryzu pomaga w przywróceniu właściwych funkcji szczęki, takich jak przegryzanie, rozdrabnianie pokarmu czy poprawna mowa. Ortodoncja zajmuje się wadami zgryzu genetycznymi, nabytymi oraz powstałymi w wyniku działania czynników zarówno środowiskowych, jak i genetycznych. Do wad genetycznych zalicza się najczęściej np. progenię i diastemę, natomiast wady nabyte powstają w wyniku złego układania do snu niemowlęcia, stosowaniu smoczków o niewłaściwym kształcie, czy ssaniu kciuka.

Na czym polega leczenie u ortodonty?

Początkowym etapem jest diagnoza. Składa się na nią dokładne zbadanie pacjenta i określenie stanu i warunków do zabiegu. Kolejną czynnością jest konsultacja i przekazanie planu leczenia. Szczegółowy plan powstaje bowiem na bazie danych, które zostały uzyskane podczas diagnozy i rozmowy z pacjentem. Ustala się indywidualny tok leczenia, jego czas i całkowite koszty. Następnym etapem jest zabieg, czyli montaż aparatu.

Co ważne, projektuje się go indywidualnie, tak aby specjalnie przygotowany model zamontować na zębach pacjenta. Są to czynności bezbolesne, mogą jedynie powodować lekki dyskomfort u bardziej wrażliwych osób. W trakcie leczenia należy uczęszczać na wizyty kontrolne, na których aparat jest regulowany, co gwarantuje sukces leczenia. Gdy zęby będą odpowiednio ułożone, a zgryz prawidłowy, następuje zdjęcie aparatu. Podstawowy czas leczenia to około dwóch, trzech lat, jednak w przypadku większych wad i komplikacji czas ten może się wydłużyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj