Sylwestrowa kolacja w hotelu, podziwianie fajerwerków przy wtórze szumu fal i noworoczne życzenia składane pod rozgwieżdżonym niebem… Brzmi jak idealny plan na sylwestra? Tak ostatni dzień w roku możesz spędzić nad Bałtykiem. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto wybrać szampańską zabawę nad morzem.

Sylwester bez tłumów

Jedną z największych zalet spędzenia sylwestra nad morzem jest możliwość przywitania Nowego Roku na plaży. Szum fal rozbijających się o brzeg, dźwięk oszronionych traw kołyszących się na wydmach, krzyk mew i… radośnie wznoszone toasty i wypowiadane życzenia w środku nocy – tego nie da się zapomnieć! Nad Bałtykiem piaszczyste wybrzeże ma długość aż 500 kilometrów. Nie obawiaj się tłumów nawet w dużych miastach takich jak Gdańsk. Sylwester w takim miejscu daje wiele możliwości.

Na koncert do centrum

Coraz bliżej sylwester? Gdańsk to idealna opcja dla tych, którzy szukają kojącego spokoju podczas nadmorskich zimowych spacerów, ale jednocześnie w ostatni dzień roku chcą szampańskiej zabawy na ulicach. W Trójmieście w sylwestra nie brakuje koncertów plenerowych, zorganizowanych imprez czy nawet wspólnego, sylwestrowego morsowania w Bałtyku. Uroczystą kolację sylwestrową możesz zjeść w hotelu, potem wybrać się na koncert lub na plażę – jak tylko masz ochotę.

Dojazd bez korków

Czy wiesz, że do miejscowości położonych nad morzem w okresie około sylwestra dojedziesz bardziej komfortowo niż w góry? Zamiast stać w korkach, np. na Zakopiance prowadzącej na Podhale czy na DK1, którą można dojechać w Beskidy, lepiej poświęcić ten czas na relaks w miejscu docelowym. Niezależnie, gdzie nad Bałtykiem zastanie Cię sylwester Gdańsk, Świnoujście czy Kołobrzeg z pewnością nie będą brzmieć echem klaksonów i poirytowanych wielogodzinnym czekaniem głosów kierowców.

Nad morze na zdrowie

Chociaż większość turystów przyjeżdża nam morze w sezonie letnim, to zimą panują tu lepsze dla zdrowia warunki. Wietrzna i sztormowa pogoda na przełomie grudnia i stycznia sprawia, że w powietrzu unosi się więcej korzystnych dla układu oddechowego jonów jodu. W odróżnieniu od miejscowości górskich, w tym samym czasie nad morzem w powietrzu nie znajdziesz natomiast… smogu. Bezsmogowy i zdrowy sylwester? Gdańsk i inne nadmorskie miejscowości to dobry wybór.

Niższe ceny niż w górach

Czy wiesz, że w okresie bożonarodzeniowym i sylwestrowym ceny noclegów w górach są nawet kilkukrotnie wyższe niż w pozostałych okresach roku? Nad morzem jest inaczej – tutaj najwięcej zapłacić trzeba za zakwaterowanie w sezonie letnim. Zastanawiasz się, jak drogi będzie Twój sylwester? Gdańsk, nawet jeśli wybierzesz wysokiej klasy hotel, z pewnością będzie tańszą opcją niż noclegi o gorszym standardzie w najbardziej znanych górskich kurortach. Co więcej, nad morzem możesz liczyć na piękne zimowe krajobrazy nawet wtedy, gdy nie spadnie śnieg.

Zastanawiasz się, jak wyglądać będzie Twój tegoroczny sylwester? Gdańsk ze swoją bogatą ofertą kulturalną, plenerowymi koncertami, wysokiej klasy hotelami i wieloma kilometrami plaż to zdecydowanie dobry pomysł, prawda?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj