Prowadzisz własną działalność gospodarczą i w jej ramach musisz nadawać przesyłki na Łotwę? A może tam mieszkasz i szukasz krajowego przewoźnika, który w atrakcyjnej cenie pozwoli Ci wysyłać paczki do rodzinnego domu? Masz szczęście, bo firmy kurierskie, które otwierają się na tamtejsze strony, działają coraz prężniej. Poznaj najważniejsze formalności związane z wysyłaniem paczek na Łotwę. Sprawdź, z jakimi kosztami musisz się wówczas liczyć.

Firmy kurierskie, które działają międzynarodowo oraz ich oferta

Nie wszystkie firmy kurierskie realizują zlecenia międzynarodowe. Planując wysyłkę paczki poza granice Polski, trzeba zdawać sobie z tego sprawę. – Firma EUPACO zajmuje się przesyłkami kurierskimi nadawanymi z Łotwy do Polski i z Polski na Łotwę. Dzięki zatrudnianym w firmach doświadczonym kurierom, którzy pracują w tym kraju, wszystkie przesyłki są dostarczane w bezpieczny sposób. Działają one szybko i bezproblemowo. Co jednak najważniejsze – przewożą zarówno małe paczki, jak i wielogabarytowe palety. Jedynym warunkiem jest odpowiednie zabezpieczenie towaru – mówi przedstawiciel przedsiębiorstwa EUPACO KURIER.

Co znaczy w praktyce odpowiednie zabezpieczenie towaru? Zarówno krajowa, jak i międzynarodowa przesyłka musi być solidnie spakowana. Pudło, w którym znajduje się dany towar, nie może mieć żadnych dziur ani widocznych wgnieceń. Ponadto, przesyłka nie może przekraczać umownych 30 kilogramów. Wspomniana firma zaleca też, aby środek pudła stosownie zabezpieczyć – na przykład gąbką albo pogniecionym papierem. Chodzi o wypełnienie powstałych w trakcie pakowania szczelin i luk.

Nadanie przesyłki na Łotwę – koszty, formalności i przewidywany czas dostawy

Średni czas dostawy standardowej przesyłki z Polski na Łotwę wynosi od dwóch do pięciu dni. Zakładając, że jest to wysyłka międzynarodowa, ten czas nie wydaje się jednak zbyt długi. Niektóre paczki na terenie naszego kraju dochodzą przecież dłużej.

A co, jeśli chodzi o koszty? Niektórzy obawiają się, że to są wyjątkowo wysokie. Nie jest to prawdą. Nadanie przesyłki na Łotwę może i jest nieco droższe, niż nadanie krajowej paczki, ale w tym przypadku odchodzą obowiązkowe koszty związane z opłatą celną. W końcu Łotwa podobnie jak Polska jest krajem członkowskim Unii Europejskiej. Międzynarodowy kurier może jednak wymagać od nas dołączenia specjalnego listu przewozowego do nadawanej przesyłki. Tego rodzaju dokument zawiera wszystkie informacje na temat danych osobowych adresata i odbiorcy. Trzeba go skrupulatnie i dokładnie wypełnić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj