Zależy wam na przywróceniu pięknego wyglądu drewnianych elementów w domu lub ogrodzie? Może warto pomyśleć o odpowiednim oleju do drewna

Drewno jest ponadczasowe, uniwersalne, estetyczne, eleganckie i może posłużyć nam przez wiele lat pod warunkiem, że będziemy odpowiednio o nie dbać. Nie można zapomnieć o systematycznym konserwowaniu powierzchni wykonanych z tego surowca. Wybór produktów pielęgnujących i impregnujących jest naprawdę sporo. Coraz częściej sięga się po oleje do drewna, co wiąże się z wieloma korzyściami.

Dlaczego olej do drewna to dobry wybór?

Jeśli chcemy, aby drewniane powierzchnie zachowały swoje pierwotne piękno i służyły przez długi czas, należy je regularnie poddawać zabiegom konserwacyjnym. Idealnie nadaje się do tego olej, czyli ekologiczna alternatywa dla lakieru. Zaletą olejowania drewna jest zachowanie jego naturalnego wyglądu, ożywienie koloru i nadanie powierzchni połysku. Do plusów zalicza się także niezatykanie porów, dzięki czemu drewno może oddychać. Olejowa powłoka chroni przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznym i mikroorganizmami. Na jej korzyść przemawia brak zapachu i przyjazność dla środowiska naturalnego.

Jaką bazę mogą mieć oleje do drewna?

Na rynku dostępne są różne rodzaje olejów do drewna, których bazą może być woda lub rozpuszczalnik. Oleje na bazie rozpuszczalników wnikają głęboko w strukturę drewna, co przekłada się na lepsze właściwości ochronne przez dłuższy czas. Trzeba jednak liczyć się z tym, że rozpuszczalnik zawiera szereg chemicznych substancji, które niestety są uznawane za bardzo toksyczne, więc ich stosowanie może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Jak każdy pewnie wie, rozpuszczalnik jest substancją łatwopalną, czyli niebezpieczną w stosowaniu. Dużo lepszym wyborem będzie olej wodny – nietoksyczny i pozbawiony drażniącego zapachu. Niestety posiada pewne minusy, a mianowicie nie penetruje tak dobrze drewna, dlatego nie sprawdza się w przypadku powierzchni intensywnie eksploatowanych.

W poszukiwaniu dobrego produktu – osmo olej do drewna

Na rynku znajdziemy wiele preparatów przeznaczonych do pielęgnacji i impregnacji drewnianych powierzchni. Warto wybrać te renomowanego producenta, co przełoży się na gwarancję wysokiej jakości, skuteczności działania i bezpieczeństwa stosowania. Godny polecenia jest osmo olej do drewna, czyli produkt firmy działającej na rynku już od stu lat. Bazą oferowanych produktów są naturalne surowce, dopuszczone do kontaktu z żywnością, niezawierające szkodliwych metali ciężkich. Osmo olej do drewna pozwala na uzyskanie doskonałego pokrycia powierzchni już po nałożeniu jednej czy dwóch warstw. Można go wykorzystać do impregnacji, konserwacji, pielęgnacji, ochrony i renowacji drewna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj