Hotele to obiekty turystyczne, które mogą się pomiędzy sobą bardzo różnić. Niektóre oferują minimalistycznie urządzone pokoje bez łazienek, inne bogato wyposażone apartamenty i cały wachlarz usług uprzyjemniających pobyt. Aby ułatwić gościom wybór odpowiedniego hotelu, opracowano system standaryzacji powszechnie stosowany w wielu krajach.

Gwiazdki – im więcej, tym lepiej

Słynne hotelowe gwiazdki, to oznaczenie znane każdemu, kto choć raz rezerwował tego typu nocleg i wszyscy wiedzą, że im większą ilością gwiazdek hotel może się pochwalić, tym wyższy standard oferuje. I tak o ile w obiekcie jedno lub dwugwiazdkowym można liczyć na prosto urządzony pokój, często bez łazienki, to hotel cztero albo pięciogwiazdkowy gwarantuje wypoczynek w komfortowych warunkach. Zawsze trzeba jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie kraje stosują te same normy dotyczące przyznawania gwiazdek, dlatego np. pięciogwiazdkowe hotele w Tunezji raczej nie będą odpowiadały standardom, jakie oferują tego typu obiekty w Polsce.

Najlepsze hotele, czyli jakie?

Jeśli chodzi o Polskę i wiele europejskich krajów, to decydując się na rezerwację noclegu w hotelu oznaczonym pięcioma gwiazdkami, można spodziewać się luksusowych warunków, pięknych estetycznie urządzonych wnętrz, przestronnych pokoi oraz szeregu udogodnień takich jak basen, kompleks SPA, siłownia, parking, zaplecze biznesowe, czy usługi fryzjerskie i kosmetyczne. W przypadku tego typu hoteli bardzo ważne jest również ich położenie – zazwyczaj znajdują się w centrach dużych znanych miast lub w miejscach atrakcyjnych pod względem turystycznym i krajobrazowym. To obiekty przeznaczone dla gości, którzy cenią wysoki standard obsługi i komfortowe warunki.

Pokoje hotelowe dla wymagających

Wiadomo, że jednym z podstawowych kryteriów skłaniających do wyboru konkretnego obiektu są oferowane w nim pokoje hotelowe. Te, z których można skorzystać w najlepszych pięciogwiazdkowych hotelach, zapewniają gościom maksimum komfortu i intymności, dużą przestrzeń (minimalna powierzchnia pokoju 1-osobowego to 14m2, a 2-osobowego 18 m2) oraz gustowne i funkcjonalne meble. Pokoje często są urządzone w konkretnym stylu (np. art deco, klasycznym czy romantycznym) nawiązującym do architektury budynku czy historii miejsca, w którym się znajduje. Obowiązkowa prywatna łazienka wyposażona jest w najnowocześniejsze luksusowe akcesoria i zaprojektowana tak, aby korzystanie z niej było maksymalnie komfortowe i przyjemne.

Restauracje – raj dla smakoszy

Hotel o najwyższym standardzie to również zasługująca na to miano restauracja. Można tu zjeść wykwintne lokalne lub międzynarodowe dania, przygotowane przez uznanych szefów kuchni. Piękny harmonizujący z pozostałą częścią hotelu wystrój, dopełnia całości i powoduje, że wizyta w takim lokalu to uczta dla podniebienia i oka. O randze takich restauracji, świadczy fakt, że często znane są w całej okolicy i korzystają z nich również goście niemieszkający w hotelu.

Komfort w każdym calu

Celem najlepszych hoteli jest zapewnienie gościom doskonałej jakości usług na wielu płaszczyznach. Dotyczą takich sfer jak pokoje hotelowe, strefa relaksu, restauracja, czy infrastruktura umożliwiająca prowadzenie prestiżowych spotkań biznesowych. Gwiazdkowy system kategoryzacji sprzyja utrzymaniu najwyższych standardów i pomaga gościom zorientować się w tym, co oferuje dany hotel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj