Obsługa prawna deweloperów to kompleksowa usługa, skierowana do deweloperów, zawierająca wiele różnorodnych i złożonych działań z zakresu prawa. W dużym skrócie – to wszystkie działania, związane z procesem inwestycyjnym, a także obsługą posprzedażową inwestycji, stanowiące pomoc prawną dla deweloperów. Obejmują one też między innymi: gwarancję, rękojmię, przeniesienie praw, i wiele innych.

Prawnik specjalista z należytą starannością zadba o każdy szczegół obsługi prawnej od początku – czyli od momentu planowania inwestycji, aż do ostatniego jej etapu, czyli rozliczenia i sprzedaży.

Każde przedsięwzięcie deweloperskie wymaga indywidualnego podejścia oraz doboru odrębnych rozwiązań – tak, aby były one najbardziej korzystne dla przedsiębiorcy.

Jakie korzyści daje obsługa prawna deweloperów

Podejmując się inwestycji deweloperskiej warto odpowiedzialność za dopilnowanie wszelkich formalności prawnych oddać w ręce profesjonalistów. Obsługa prawna deweloperów to usługa, która pozwala przedsiębiorcom zająć się stricte działalnością deweloperską, nie martwiąc się przy tym o zawiłości i kruczki prawne. Prawnik od nieruchomości podejmując odpowiednie kroki, zadba o interesy dewelopera w najlepszy możliwy sposób.

Niezależnie od tego, czy deweloper planuje budowę domów jednorodzinnych wolnostojących, budynków wielorodzinnych, domów dwulokalowych, domów w zabudowie bliźniaczej, lokali usługowych czy innych – działanie prawników może nie tylko znacznie skrócić wiele procesów i pomóc uniknąć opóźnień. Może także zaoszczędzić duże kwoty pieniężne oraz zniwelować ewentualność wielu stresujących sytuacji.

Ustawa deweloperska, prawo zagospodarowania przestrzennego, prawo budowlane, prawo spółek – to tylko niektóre spośród wielu unormowań, które trzeba brać pod uwagę i odpowiednio interpretować, decydując się na inwestycję. Dlatego wyważona i fachowa pomoc, gwarantująca najbardziej optymalne rozwiązania, jest tak istotna z punktu widzenia inwestorów.

Kiedy deweloper potrzebuje obsługi prawnej

Czy deweloper podejmujący się inwestycji potrzebuje prawnika? Odpowiedź jest jednoznaczna – jeśli sam nim nie jest, to zdecydowanie potrzebuje specjalisty z zakresu prawa. Przepisy i unormowania tak szybko się zmieniają, że ciężko być z nimi na bieżąco, jeśli nie śledzi się zmian na bieżąco. Prawnik od nieruchomości może zarówno pomóc na każdym, odrębnym etapie inwestycji, jak i przejąć całościową obsługę prawną przedsięwzięcia.

Obsługa prawna dewelopera obejmuje między innymi działania, takie jak:

  • kontrola historii nieruchomości – czyszczenie nieaktualnych zapisów KW,
  • utworzenie spółki celowej dla przedsięwzięcia deweloperskiego (sporządzenie umowy, rejestracja w KRS, i inne),
  • rozpoznanie tzw. niedozwolonych postanowień umownych,
  • współpraca z projektantami i geodetami,
  • analiza prawna i negocjowanie umów z podwykonawcami i z generalnym wykonawcą,
  • sporządzenie wszelkich dokumentów z zakresu prawa, odpowiadających specyfice inwestycji (m. in. przygotowanie wzorów umowy deweloperskiej, umowy rezerwacyjnej czy przedwstępnej),
  • zaproponowanie i wdrożenie najlepszych, zgodnych z prawem rozwiązań alternatywnych,
  • prawna obsługa roszczeń i zapytań klientów,
  • zaplanowanie i wdrożenie procedur, dotyczących reklamacji ze strony klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj