Zazwyczaj hasło drinki kojarzą się ludziom z napojami zawierającymi alkohol. Jednak w ostatnim czasie termin ten wykorzystywany jest również w aspekcie napojów bezalkoholowych, w których łączone są ze sobą różne owocowe smaki. Coraz częściej są one niebagatelne i wyjątkowe, zarówno pod względem smaku, ale także wyglądu.

Kiedy podać drinki bezalkoholowe?

Drinki bezalkoholowe nadają się właściwie na każdą okazję, choć często, zwłaszcza latem mogą być przygotowywane i serwowane w ramach sposobu na radzenie sobie z upałem. Ich niewątpliwą zaletą jest duża ilość witamin i energii, jaką dostarczamy naszemu organizmowi. Do tego wyglądają rewelacyjnie. Któż może oprzeć się pięknym, różnokolorowym, wyjątkowo ozdobionym owocowym napojom?

Tropikalne orzeźwienie- klasyka i tropikalna rześkość

Doskonałą propozycją na letnie orzeźwienie będzie drink tropikalny. Żeby go przygotować, należy przygotować odpowiednie soki do drinków. W tym przypadku będą to: sok ananasowy (40 ml) i grejpfrutowy (30 ml), a także jogurt naturalny (30 ml) oraz odrobina brązowego cukru (ok. 1,5 łyżeczki). Wszystkie składniki należy ze sobą połączyć, np. mieszając w shakerze i gotowe! Warto jeszcze zadbać o wygląd takiego napoju, ozdabiając odpowiednio literatkę. Można również dorzucić kawałki pokruszonego lodu, co doskonale podkreśli smak owoców i ochłodzi w upalny dzień.

Błękitna laguna

To również połączenie soku ananasowego (60 ml) oraz grejpfrutowego (80), a także bezalkoholowego blue curacao (40 ml). Składniki te należy połączyć ze sobą w shakerze, a do dekoracji kieliszka wykorzystać można np. wiórki kokosowe czy plasterki limonki.

A może- pinacolada?

Do jej przygotowania wystarczy sok ananasowy (40 ml) oraz tyle samo syropu kokosowego oraz kruszony lód. Również tutaj wystarczy wymieszać składniki, a na koniec dodać lód i gotowe! Można jeszcze dodać ozdobę, w postaci plastra ananasa lub parasolki.

Drinki bezalkoholowe- prostota smaku

Żeby zrobić drinki nie potrzeba specjalnych sprzętów i składników. Wystarczą owoce, shaker i trochę lodu lub- owoce do dekoracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj