Stolica Wielkopolski to idealny kierunek na weekendowy urlop. Znajdziesz tu wszystko, co niezbędne podczas wypoczynku. Poznań oferuje Ci atrakcje historyczne, bogatą ofertę kulturalną, rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, możliwość kontaktu z naturą i skorzystania z życia nocnego. Co warto tu zobaczyć? Sprawdź i już teraz zarezerwuj czas na wycieczkę.

Tropem historii na Ostrów Tumski

Poznań jest miastem, w którym znajdziesz zarówno nowoczesne biurowce, jak i zabytki pamiętające początki państwowości polskiej. To właśnie na Ostrowie Tumskim powstały gród Mieszka I i jedna z najstarszych rodzimych świątyń – Katedra Poznańska ze Złotą Kaplicą. Wyspa ta mieści także muzea, np. Rezerwat Archeologiczny Genius Loci i Brama Poznania ICHOT. Znajdziesz tu również klimatyczne uliczki, które sprzyjają spacerom zwłaszcza w promieniach zachodzącego słońca lub w blasku ulicznych latarni.

Gród na drugim brzegu – Stary Rynek

Miejscem, które koniecznie musisz zobaczyć podczas wizyty w Poznaniu, jest Stare Miasto. Znajduje się ono na przeciwległym do Ostrowa Tumskiego brzegu Warty. Spacer zacznij na Starym Rynku, który słynie nie tylko z barwnych fasad kamienic, ale też renesansowego ratusza, na którego wieży w południe zobaczyć można bodzące się figury koziołków. Wewnątrz budynku znajdziesz Muzeum Historii Miasta Poznania. W okolicach Starego Rynku poszukaj pomnika Bamberki, a także zwiedź Zamek Królewski i mury miejskie. Zastanawiasz się, gdzie warto wybrać hotel w Poznaniu? Stare Miasto to idealny wybór ze względu na bliskość atrakcji oraz klimat starówki.

W okolicy fontanny – Plac Wolności

Na zachód od średniowiecznej części miasta znajdziesz Plac Wolności. Miejscem, które koniecznie trzeba tu zobaczyć jest nowoczesna Fontanna Wolności, do której można… wejść! Wokół placu usytuowane są zabytkowe budynki, m.in. Biblioteki Raczyńskich, teatru Arkadia czy dawnych domów handlowych Brandtów i Haase & Co. W okolicy ciekawą atrakcją dla miłośników sztuki jest Muzeum Narodowe. W pobliżu na spacer możesz wybrać się do jednego z kilku staromiejskich parków, np. im. Adama Mickiewicza. Jeśli lubisz historię, skieruj swoje kroki do Zamku Cesarskiego. W okolicy znajdziesz też z pewnością najlepszy dla siebie hotel w Poznaniu. Stare Miasto obfituje bowiem w wysokiej klasy obiekty hotelowe.

Wśród zieloności – Malta

Poznań, chociaż jest jednym z największych miast Polski, oferuje wiele miejsc, w których można kontemplować przyrodę. Jednym z nich jest Malta, w której centrum znajduje się jezioro o tej samej nazwie. Spędzisz tu miło czas o każdej porze roku – również zimą, ponieważ wtedy czynne jest słynne lodowisko. W okolicy czynne są także pole golfowe, aquapark, park linowy, termy, a nawet niewielki stok narciarski. Latem na akwenie możesz popływać żaglówką lub łódką. Wolisz spacery? Okolica obfituje w alejki, ale też kafejki, w których możesz odpocząć.

Panujesz urlop w stolicy Wielkopolski? Wybierz spełniający Twoje oczekiwania hotel w Poznaniu Stare Miasto oferuje wiele różnorodnych obiektów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj