Rewal to wypoczynkowa wieś położona w województwie zachodniopomorskim, tuż na brzegiem Morza Bałtyckiego, w centrum Wybrzeża Rewalskiego. Choć trudno tam o rozrywki charakterystyczne dla dużych miast, to jednak przez cały rok nie brakuje chętnych na noclegi – Rewal kusi turystów spokojem i wieloma atrakcjami typowymi dla niewielkich nadbałtyckich kurortów. Oto te najważniejsze!

Pierwsze historyczne wzmianki o Rewalu pochodzą ze źródeł z XV wieku, kiedy to właścicielami tej wsi stał się niemiecki ród Flemmingów. Przez lata wielokrotnie przechodziła ona z rąk do rąk, a charakter wypoczynkowy zyskała w latach 30. XIX wieku, kiedy zaczęli przyjeżdżać tam letnicy spragnieni morskich kąpieli. Od 1896 r. przez Rewal prowadziła pierwsza linia Gryfickiej Kolei Wąskotorowej.

Obecnie Rewal jest popularny wśród osób, które szukają spokojnego, cichego miejsca na noclegi nad morzem. Mimo że jest to niewielka miejscowość, bez problemu można tam wynająć nowoczesne, komfortowe apartamenty – Rewal pod tym względem nie ustępuje większym nadbałtyckim kurortom. Uznaniem turystów cieszą się m.in. takie miejsca, jak Apartamenty Klifowa Rewal.

A co konkretnie zobaczyć, gdzie pójść i co robić w Rewalu? Oto zestawienie top 3 największych tamtejszych atrakcji!

Rewal – noclegi blisko morza i plaży

Jest wiele turystycznych atutów, jakimi pochwalić się może Rewal. Pokoje blisko morza i plaży to jeden ze zdecydowanie najważniejszych. To właśnie bardzo ładna plaża pokryta złocistym piaskiem co roku przyciąga do Rewala spragnionych wypoczynku turystów. W sezonie na plaży wydzielany jest mierzący około 300 metrów fragment strzeżonego kąpieliska. Wówczas rozstawiane są tam budki, gdzie dyżurują ratownicy wyposażeni w profesjonalny sprzęt. W okolicy funkcjonuje wówczas wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych – dmuchańce, zjeżdżalnie, punkty gastronomiczne, a także przejażdżki skuterami wodnymi.

Rewal – noclegi z widokiem na morze

Planując urlop warto wynająć takie wolne pokoje Rewal, z których można podziwiać piękną nadbałtycką panoramę – a trzeba przyznać, że okolica jest tam naprawdę urocza. Doskonałym punktem do obserwacji krajobrazu jest znajdujący się tuż nad brzegiem morza przy ul. Klifowej taras widokowy. Można tam przysiąść na ławeczce, napawać się szumem morskich fal i delektować się wschodami oraz zachodami słońca.

Niedaleko tarasu, przy ul. Sikorskiego, zlokalizowana jest natomiast betonowa platforma widokowa, połączona z zejściem na plażę. Jest to ulubione miejsce zakochanych, którzy chętnie przypinają do balustrady kłódki ze swoimi inicjałami. Na platformę prowadzi odnowiona droga, przy której znajdują się restauracje, sklepy i kramy z pamiątkami.

Nocleg Rewal – w krainie rybaków

Gdy uda się już znaleźć dopasowany do potrzeb apartament Rewal, warto udać się na spacer na tą część plaży, gdzie cumują rybackie kutry. Wczesnym rankiem można tam spotkać rybaków wypływających na połów, wieczorem – wracających z morza, a niejednokrotnie da się tam też kupić świeżą rybę. Do tego barwne kutry bardzo malowniczo wyglądają na tle bezkresnych wód Bałtyku. Jest to idealne miejsce do fotografowania!

Ładna plaża, ciekawe punkty widokowe, wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, komfortowe apartamenty nad morzem – Rewal to interesujące miejsce na urlop dla całej rodziny!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj