Routery Cisco Small Business- sprzęt dla firm

W tym artykule skupimy się na tematyce routerów, czyli urządzeń sieciowych pełniących rolę węzła komunikacyjnego. Są to niezwykle istotne urządzenia, które znaleźć możemy w każdym przedsiębiorstwie, gdzie stanowią jeden z najważniejszych elementów sieci. Klienci stojący przed wyborem routera do swojej firmy mogą zastanawiać się nad tym, które urządzenie wybrać, ponieważ na rynku dostępnych jest bardzo wiele tego typu urządzeń, które różnią się parametrami. Jeżeli zastanawiają się Państwo, jaki router wybrać, zapraszamy do zapoznania się z tym tekstem, w którym postaramy się krótko przedstawić Państwu bardzo popularnego producenta routerów, jakim jest Cisco, i linię jego produktów dla przedsiębiorstw mniejszej wielkości – Cisco Small Business.

Cisco – lider na rynku rozwiązań sieciowych

Cisco to amerykański producent rozwiązań sieciowych, który jest aktualnie znany na całym świecie i doceniany przez wielu użytkowników profesjonalnych. Zastosowanie infrastruktury sieciowej Cisco pozwala na zaprojektowanie oraz stworzenie sieci firmowych, które będą dostosowane do potrzeb oraz wymagań ich użytkowników. Urządzenia Cisco wyróżniają się spośród innych przede wszystkim wysoką jakością wykonania, niezawodnością, funkcjonalnością oraz kompatybilnością. Producent stawia na nowoczesne podejście do rozwiązań sieciowych i stara się zapewniać klientom dostęp do najnowszych technologii. Marka Cisco od lat wyznacza standardy w zakresie nowoczesnych technologii, a także bezpieczeństwa sieciowego oraz dostosowania możliwości połączeń sieciowych do potrzeb małych, dużych i średnich przedsiębiorstw. Z pewnością każdy użytkownik, któremu zależy na sprawnym i niezawodnym działaniu sieci firmowej, powinien zainteresować się produktami oferowanymi przez Cisco.

Cisco Small Business – dla kogo takie rozwiązanie?

Linia produktów Cisco Small Business została stworzona z myślą o firmach mniejszej i średniej wielkości, a także oddziałach terenowych. Jest to doskonały wybór dla klientów, którym zależy na wysokiej jakości oraz funkcjonalności wykorzystywanych w przedsiębiorstwie rozwiązań, jednak istotny jest dla nich również budżet i chcieliby postawić na bardziej opłacalne produkty, których koszt zakupu i eksploatacji będzie nieco niższy.

W ramach linii Small Business dostępne są takie urządzenia jak: przełączniki Catalyst stanowiące prostą i inteligentną platformę sieciową mogącą znacznie usprawnić działanie sieci, routery, rozwiązania bezprzewodowe (mobilne, w chmurze itp.), a także telefony IP, które łączą w sobie funkcjonalności telefonów stacjonarnych, aplikacji mobilnych oraz systemów wideokonferencyjnych.

Największe zalety urządzeń sieciowych Cisco Small Business:

  • łatwość obsługi urządzeń – panel sterowania jest intuicyjny, konfiguracja jest bardzo prosta, a codzienne użytkowanie nie powinno sprawić problemu żadnemu z użytkowników;
  • natychmiastowa gotowość do pracy – klient musi tylko wyciągnąć sprzęt z opakowania oraz podłączyć go do sieci, urządzenie będzie już gotowe do eksploatacji;
  • wygodny i przejrzysty proces konfiguracji, który zajmuje zaledwie kilka chwil i pozwala na szybkie rozpoczęcie użytkowania produktu w sieci firmowej;
  • niska cena zakupu, która jednocześnie nie oznacza niskiej jakości produktu – producent zadbał o to, aby dostarczyć użytkownikom niezawodne i funkcjonalne sprzęty w budżetowej wersji.

Routery z linii Small Business – najistotniejsze zalety

W tym artykule skupimy się na jednej kategorii urządzeń z linii Small Business, czyli na routerach. Cisco tworząc tego typu urządzenia stawia przede wszystkim na połączenie najwyższej jakości oferowanych rozwiązań z nowoczesnym podejściem do tworzenia urządzeń sieciowych. Wspomniane routery gwarantują najlepsze środowiska sieciowe niezależnie od rodzaju przesyłu danych (hybrydowa sieć WAN, MPLS, przez Internet), a także redukcję kosztów eksploatacji. W katalogu routerów z tej linii znajdą Państwo zarówno urządzenia zarządzane z chmury, jak i klasyczne routery. Konkretne modele różnią się pomiędzy sobą parametrami, dzięki czemu każde przedsiębiorstwo odnajdzie idealny produkt dla swoich potrzeb. Wśród największych zalet routerów z linii Cisco Small Business warto wymienić dwurdzeniowy procesor, złącza WAN, wysokiej jakości obudowy oraz dodatkowe funkcjonalności, jak na przykład filtrowanie sieci.

Przykładowym routerem z tej linii, na który warto zwrócić uwagę, jest Cisco RV345. To urządzenie wyposażone jest w dwa porty WAN (RJ-45), szesnaście portów LAN zapewniających szybkie połączenie sieciowe, dwa porty USB, których można użyć do podłączenia modemu 3G/4G, funkcjonalność VPN dla zagwarantowania najwyższego poziomu bezpieczeństwa, a także pełne wsparcie dla Cisco AnyConnect Secure Mobility Client, który zapewnia zdalny dostęp do routera z urządzeń mobilnych. To urządzenie gwarantuje niezawodne i sprawne działanie, a spośród innych routerów wyróżnia się między innymi dynamicznym filtrowaniem sieci, które znacznie zwiększa wydajność pracy oraz poziom bezpieczeństwa.

Gdzie zakupić rozwiązania Cisco Small Business?

Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem opisanych w tym tekście rozwiązań sieciowych, ale zastanawiają się Państwo nad wyborem dystrybutora – zachęcamy do skorzystania z usług profesjonalistów, na przykład sklepu thomas it. W naszej ofercie posiadamy bardzo wiele urządzeń z linii Cisco Small Business. Prócz opisanych w tym tekście routerów w naszym katalogu dostępne są również switche, urządzenia VoIP oraz sprzęty bezprzewodowe. Dbamy o to, aby naszym klientom zagwarantować najwyższą jakość usług i możliwość zakupu niezbędnych dla danej firmy rozwiązań. Nasi konsultanci z chęcią pomogą każdemu z klientów w wyborze odpowiednich rozwiązań, które odpowiedzą na potrzeby danego przedsiębiorstwa, które zależne są od jego specyfiki, wielkości czy branży, w jakiej działa.

Mamy nadzieję, że zapoznanie się z powyższym krótkim artykułem pozwoliło Państwu na dowiedzenie się więcej na temat routerów oferowanych przez markę Cisco w ramach linii Small Business. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane z tym tematem, zapraszamy do konsultowania się z ekspertami thomas it, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą w wyborze idealnych rozwiązań dla konkretnego przedsiębiorstwa. Gorąco zachęcamy do kontaktu!

Kontakt telefoniczny: 32 444 94 30 lub poprzez e-mail: info@thomas-it.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj