Pobyt w górach to dobry pomysł na wypoczynek o każdej porze roku, szczególnie lubiany przez zwolenników aktywnego trybu życia. Świeże powietrze oraz dzika przyroda zachęcają do przebywania na zewnątrz. W końcu czym byłby wypad w góry bez pieszych wędrówek? Czasami jednak warto zejść z utartych ścieżek i zwiedzić miejsca rzadko opisywane w przewodnikach. Poznaj mniej znane, a wciąż ciekawe szlaki turystyczne w Karpaczu i rusz na spotkanie przygody!
Z tekstu dowiesz się:
- którędy wędrować, by doświadczyć majestatu gór,
- jaki szlak pozwoli Ci poczuć baśniowy klimat Karkonoszy.
Szlakami w Karkonoszach każdego roku uczęszczają niemal 2 miliony turystów. Trudno się temu dziwić – Karpacz oferuje wiele atrakcji, a piękna przyroda i niezapomniane widoki to doskonały sposób, by oderwać się od codzienności. Co jednak zrobić, gdy samotność i przygoda pociągają Cię bardziej od turystycznych pozdrowień na szlaku? Wystarczy… zmienić trasę. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy kilka pomysłów na wędrówkę po mniej uczęszczanych ścieżkach na terenie Karkonoszy. Już dziś zarezerwuj wybrane apartamenty Karpacz i… ruszaj w drogę!
Piękny Karpacz. Szlaki turystyczne dla miłośników przyrody
Podczas pobytu w Karkonoszach trudno znaleźć miejsce, które nie zachwycałoby pięknem górskiej przyrody. Większość turystów przynajmniej raz chce wejść na Śnieżkę, która jest najbardziej rozpoznawalną górą w okolicy Karpacza. Podczas wędrówki warto jednak wybrać mniej popularny szlak, by pełnymi garściami czerpać z wypoczynku na łonie przyrody. Jedna z tras, które nie są tak oblegane, wiedzie szlakiem zielonym ze Szrenicy na Śnieżkę. Prowadzi nas malowniczą leśną Drogą po Reglami, która biegnie na wysokości od 530 do 680 m n.p.m.
Kolejna trasa, którą warto wybrać, wiedzie ze Szklarskiej Poręby do Śnieżnych Kotłów. Naszą wędrówka możemy rozpocząć od skrzyżowania ulic Uroczej i Kilińskiego. Żółtym szlakiem dochodzimy do Złotych Jam i dalej do rzeki Bystrej. Po około godzinie od rozpoczęcia marszu zobaczymy jeden z najbardziej rozpoznawalnych punktów w okolicy, czyli Krucze Skały – granitowe bloki, które sięgają 30 m wysokości. Za schroniskiem „Pod Łabskim Szczytem” droga do Śnieżnych Kotłów będzie już bardziej stroma, za to obfitująca w masę wspaniałych widoków na Karkonosze.
Na Chojnik, czyli Karkonosze w klimacie fantasy
Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w okolicach Karpacza jest Chojnik, który co roku odwiedzają tłumy turystów. Jedna z tras wiodących na szczyt rozpoczyna się przy wejściu do Karkonoskiego Parku Narodowego. Droga wiedzie czarnym szlakiem wśród Zbójeckich Skał, Zbójeckiej Groty oraz Jaskini Dziurawy Kamień, aż do zamku Chojnik. Po drodze można wspiąć się po stromych skałach (trudne podejścia potrafią zaskoczyć niektórych turystów) lub przejść przez skalny tunel, co z pewnością urozmaici spacer.
Jeśli jednak nie chcesz podróżować w tłumie, wybierz te nieco mniej popularne szlaki. Najciekawsza, a jednocześnie mniej oblegana trasa na zamek wiedzie od strony południowej (na tyłach budowli) – przez Piekielną Dolinę oraz granitowe schody. W średniowieczu stała tutaj warownia, jednak ciężkie głazy z czasem oderwały się od jej ścian i zastygły wśród gór. Podczas chłodnych poranków, gdy las spowija gęsta mgła, panuje tutaj prawdziwie baśniowy klimat, którego nie można przegapić!
Jeśli planujesz wypad w góry i szukasz atrakcyjnych apartamentów w Karpaczu, odwiedź stronę internetową Sun&Snow. Na portalu znajdziesz zarówno noclegi w centrum, jak i na obrzeżach miasta, które umożliwią Ci bliższy kontakt z przyrodą – w sam raz dla miłośników wypoczynku z dala od tłumów!