Wybór okien do domu jest niezwykle ważny ze względu na ich funkcjonalność. Co więcej, ich zakup to inwestycja na lata, która przekłada się na nasz komfort życia w remontowanym lub nowopowstałym domu. Okna zapewniają nie tylko odpowiednie doświetlenie naszego domu, ale dobrą izolację termiczną i akustyczną. Z tego powodu wybór okna na wymiar może okazać się znacznie korzystniejszym wyborem ze względu na możliwość idealnego dopasowania, dzięki czemu przez lata będzie służyć niezawodnie.

Okna na wymiar i drzwi balkonowe

Produkty dostępne w ofercie sklepów internetowych lub stacjonarnych można wybrać w wielu różnych rozmiarach. Ich zaletą dla wielu klientów jest możliwość odbioru w momencie zakupu, a także dużo niższa cena niż w wypadku zamówień na konkretny wymiar. Niestety okna albo drzwi balkonowe, których wymiary nie są dopasowane do otworów dla nich przeznaczonych, nie zapewnią odpowiedniej izolacji termicznej. Z tego powodu ciepło będzie uciekać i tańszy wybór może nas więcej kosztować wraz z upływem lat.

Okna na wymiar niezależnie od tego, czy będą to okna balkonowe, okna dachowe, czy zamówione specjalnie do remontu naszej kuchni można dostosować do naszych indywidualnych potrzeb. Z łatwością wybierzemy, czy będzie to okno przesuwne, czy okno rozwierno – uchylne nie przejmując się tym, czy znajdziemy takie modele w odpowiednim rozmiarze w jednym ze sklepów. Co więcej, możemy wybrać także takie parametry jak kolorystyka, to jaka klamka będzie zamontowana i wygląd.

Z czego mogą być zrobione okna na wymiar – okna PCV, drewniane, aluminiowe?

Bardzo popularne ze względu na swoją wytrzymałość i brak potrzeby regularnej konserwacji są okna PCV na wymiar. Aby zapewnić odpowiednią izolację, są one wypełnione komorami i standardem jest 5 lub 6 komór, a może być ich nawet 7 lub 8. Koszty związane z zakupem okien PCV są znacznie niższe niż drewnianych. Ponadto z łatwością wybierzemy kolor lub okleinę, które doskonale imitują drewno lub metal, dzięki czemu dopasujemy je do aranżacji naszego domu. Bardzo ważne jest także to, że okna PCV można w pełni poddać recyklingowi, więc pomimo tego, że jest to materiał sztuczny, to jest także bezpieczny dla naszego środowiska.

Jeśli szukamy nieco więcej elegancji, to częstym wyborem jest okno drewniane. Żeby zapewnić ochronę przed wpływem różnych czynników atmosferycznych, szkodliwych dla drewna są one pokryte warstwami lakieru oraz farby. Drewniane ramy są bardzo wytrzymałe i zapewniają dobry stopień izolacji termicznej. Warto jednak pamiętać, że okno drewniane może mieć ograniczone rozmiary i zależą one od jego rodzaju, czy jest przesuwne, czy może rozwierno – uchylne. Ponadto nie można zapominać o pielęgnacji drewna poprzez odpowiednie czyszczenie i konserwację.

Jeśli potrzebujemy okna o dużych wymiarach, to dobrym rozwiązaniem może okazać się wybór aluminium. Ten materiał jest bardzo plastyczny, więc umożliwia stworzenie dowolnych kształtów i wąskich ram, które mogą utrzymać szyby o większych rozmiarach. Aluminium jest bardzo trwałe i odporne na korozję, więc nie wymaga żadnej konserwacji. Można w łatwy sposób polakierować ramy okna na dowolny kolor, dopasowując je do naszych indywidualnych potrzeb.

Wybór okna na wymiar, czy warto?

Szeroki wybór okien w sklepach stacjonarnych i internetowych pozwala nam kupić je od ręki w korzystnych cenach i w wielu różnych rozmiarach. Warto jednak pamiętać, że nawet najdrobniejsze różnice w wymiarze otworu na okno i samego okna mogą sprawić, że wysokiej jakości rama i szkło nie zapewnią doskonałej izolacji.

Dlatego na długie lata o wiele korzystniejszym wyborem mogą okazać się okna na wymiar. Przed ich montażem będziemy musieli poczekać na ich wykonanie. Jednakże ze względu na odpowiednie dopasowanie wymiarów okna do otworu mamy pewność, że wszystko będzie w najlepszym porządku i nie grozi nam nieszczelność w naszej izolacji okiennej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj