W okresie letnim, zarówno w pracy jak i w domu, zaczynają doskwierać nam upały. Wysoka temperatura może w znacznym stopniu wpłynąć na nasze samopoczucie i efektywność.

Nie da się więc ukryć, że wszyscy szukamy ochłody, najlepiej w klimatyzowanych pomieszczeniach. Klimatyzacja domowa, nie jest więc niczym nowym. Sprawdźmy, jaki klimatyzator sprawdzi się w mieszkaniu, a jaki w firmie?.

W zależności czy mieszkamy w bloku czy w mieszkaniu, potrzebujemy innego rodzaju klimatyzacji. Wynika to z tego, że osoby mieszkające w blokach mają znacznie bardziej ograniczone możliwości. W ich przypadku, świetnie sprawdzą się klimatyzatory przenośne, które zapewnią ochłodę a dodatkowo mobilność. Będziemy mogli zatem przenosić go do wybranego pomieszczenia. Warto wiedzieć, ze niektóre spółdzielnie mieszkaniowe, umożliwiają lokatorom instalację klimatyzatorów stacjonarnych. Jednak wiąże się to z dużą ilością formalności, a także prac budowlanych w związku z montażem. Osoby mieszkające w domach jednorodzinnych mają znacznie więcej opcji wyboru. Dysponują oni prawem zmiany w konstrukcji budynku. Wiąże się to z tym, że po załatwieniu minimum formalności, którymi są pozwolenia budowlane, mogą skorzystać z każdego rodzaju klimatyzatora.

Jaki klimatyzator będzie najlepszy do biura?

W tym wypadku, wszystko zależeć będzie od powierzchni użytkowej i ilości pomieszczeń. W biurach z reguły montowana jest klimatyzacja stacjonarna, po pierwsze jest ona bardziej wydajna, a po drugie z pomocą jednej jednostki zewnętrznej, połączonej z szeregiem jednostek wewnętrznych, mamy możliwość schładzania większej ilości pomieszczeń w tym samym czasie. Urządzenie zewnętrzne, najczęściej montowane jest na dachach lub ścianach budynku. Jednostki wewnętrzne natomiast są umieszczone w pomieszczeniach pod sufitem. Coraz częściej dostępne są także rozwiązania podłogowe. W mniejszych biurach, klimatyzatory przenośne również mogą się sprawdzić. Dzięki ich mobilności, będziemy mogli je ustawić w odpowiednim miejscu, tak by nikomu nie przeszkadzały. Ważne jest także to, że będą generowały mniejszy poziom hałasu, jednak ich wydajność w przestrzeni biurowej, może być niewystarczająca.

Inspiracja: Clima – Klimatyzacja Warszawa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj