Ruch to zdrowie! Aby zapewnić sobie maksymalny komfort podczas wykonywania ćwiczeń i treningów, warto zdecydować się na zakup stanika sportowego, idealnie dopasowanego do Twoich potrzeb. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, kupując bieliznę do ćwiczeń.

Biustonosze sportowe muszą być dopasowane!

Kupujesz swój pierwszy stanik sportowy i zastanawiasz się, czy rozmiar ma w jego przypadku jakiekolwiek znaczenie? Tak, jeżeli kupujesz biustonosze do ćwiczeń z miseczkami, a nie biustonosz miękki (popularnie nazywany kompresyjnym). W przypadku staników sportowych o zupełnie miękkich miseczkach, najczęściej rozmiarówka odpowiada tradycyjnej rozmiarówce odzieżowej. To oznacza, że masz do wyboru staniki m.in. w rozmiarach S/M/L. W przypadku staników z dzielonymi miseczkami lub tych z oddzielnymi miseczkami i regulacją, rozmiarówka jest typowo bieliźniarska. Oznacza to, że powinnaś sięgnąć po stanik do ćwiczeń w takim samym rozmiarze jak ten, w którym kupujesz np. biustonosze push up czy klasyczne, koronkowe staniki.

Biustonosz do ćwiczeń ma zapewnić komfort!

Niezwykle istotną kwestią jest rodzaj preferowanej przez Ciebie aktywności. O ile na zajęciach z pilatesu czy jogi doskonale sprawdzi się miękki sportowy stanik, tak nie będzie on adekwatny podczas tabaty czy ćwiczeń na bieżni. Zastanów się, jakie formy ćwiczeń są typowe dla Twojej sportowej rutyny i wybierz model, który zapewni Ci odpowiednie wsparcie podczas każdego ruchu. Jeżeli planujesz kupić tylko jeden biustonosz do ćwiczeń, zawsze bezpieczniejszą opcją jest wybranie modelu z dzielonymi miseczkami, który zapewnia amortyzację ruchów nawet przy intensywnym treningu. Jednocześnie, jeżeli zostanie odpowiednio dobrany, zapewni Ci komfort także podczas sesji jogi czy domowych ćwiczeń rozciągających. W końcu dobrze dobrany stanik jest jak druga skóra!

Stanik sportowy powinien utrzymywać piersi blisko klatki piersiowej. Dzięki temu biust nie przesuwa się nawet podczas intensywnych ćwiczeń, a wstrząsy są amortyzowane. Unieruchomiony w ten sposób biust jest “bezpieczny”, tj. nie dojdzie do naciągnięcia więzadeł i utraty sprężystości piersi. Jeśli szukasz idealnego stanika sportowego dla siebie, sprawdź ofertę Etam.pl, gdzie znajdziesz zarówno miękkie modele, jak i te pozwalające na wsparcie biustu podczas intensywnych treningów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj