Ekspres ciśnieniowy automatyczny – co powinniśmy wiedzieć o tym urządzeniu?

Jak sama nazwa wskazuje – ekspres ciśnieniowy automatyczny ma za zadanie w pełni przygotować ulubioną kawę szybko, łatwo i w dodatku smacznie. Dlatego nasza ingerencja została wręcz ograniczona, a my po dosłownie kilku chwilach możemy cieszyć się wyjątkowym napojem. Co zatem powinniśmy wiedzieć o ekspresie ciśnieniowym automatycznym? O wszelkich jego zaletach dowiesz się z poniższego artykułu.

Ekspres przyrządzi wiele rodzajów kawy

Podstawową i najważniejszą cechą ekspresu automatycznego jest fakt, że w swojej kawowej ofercie jest w stanie przygotować wiele rodzajów napojów. Espresso, cappuccino, latte macchiato, americano, czy flat white to dla tego modelu urządzenia nie problem. To idealny ekspres szczególnie dla osób, które lubią mleczne kawy na bazie espresso. Aby przyrządzić odpowiedni napój, wystarczy jedynie uzupełnić pojemniki na wodę, ziarna i ewentualnie mleko, a następnie poprzez panel dotykowy wybrać odpowiedni rodzaj kawy. Mamy również wiele wariantów – kawa słaba, mocna oraz średnia. Wbudowany młynek w ekspresie automatycznym to dodatkowe ułatwienie ze względu na to, że nie musimy sami mielić wcześniej ziaren.

Automatyczny ekspres to jakość i smak

Kawa z ekspresu automatycznego smakuje zdecydowanie inaczej, ale ma swój wyjątkowy smak i niepowtarzalny aromat. Wybierając ten model urządzenia, warto również zaopatrzyć się w dobrą jakościowo ziarnistą kawę, a także dbać o świeżość wymienianej wody. Należy dbać również o samo urządzenie, a także odpowiednio go czyścić. Ekspresy automatyczne mają zazwyczaj funkcję samooczyszczania oraz odkamieniania, co pozwala nam zachować czystość urządzenia. Wpływa to znacząco na jakość kawy pod względem smaku i aromatu.

Funkcje ekspresu automatycznego w pigułce

Gdy chcemy wybrać dla siebie odpowiedne urządzenie należy zapoznać się z podstawowymi funkcjami ekspresu do kawy. Oto kilka z nich:

  • podwójny dozownik na filiżanki,
  • dotykowy panel sterowania,
  • samooczyszczanie oraz odkamienianie,
  • systemy lub spieniacze do mleka,
  • podgrzewanie filiżanek oraz mleka,
  • regulowanie poziomu temperatury parzenia,
  • regulacja stopnia mielenia ziaren.

Idealnym ekspresem ciśnieniowym automatycznym może być Meliltta Solo and Milk, gdzie mamy wiele funkcji oraz udogodnień. Możemy sami ustawić moc, czy temperaturę kawy, a także automatycznie dobiera mieloną ilość kawy. Posiada również spieniacz do mleka, system mielenia, tryb dwóch filiżanek, czy regulowaną wysokość dozownika.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj