Podczas każdego remontu pojawia się ten sam problem. Co zrobić z odpadam i gruzem. Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że gruzu nie można składować w dowolny sposób. To samo dotyczy jego wywozu. Warto zatem wiedzieć jak prawidłowo gruz składować i go wywozić.

Prawidłowe składowanie gruzu

Zgodnie z przepisami prawda odpady budowlane, takie jak choćby gruz nie mogą być wyrzucane do tradycyjnego kontenera na śmieci. Za takie postępowanie grozi kara grzywny. Wszelki gruz i odpady muszą zostać wywiezione do specjalnie wyznaczonego punktu. Mowa tu o Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Takie punkty działają w każdej gminie w Polsce. Powodów, dla którego odpady budowlane muszą zostać wywiezione do specjalnego punktu jest prosty. Większość z nich może zostać poddana recyklingowi i wykorzystana ponownie.

Jak wywieźć odpady budowlane?

W przypadku odpadów budowlanych trudno jest mówić o możliwości ich wywozu własnym samochodem osobowym. Do tego celu potrzeby jest specjalistyczny transport. Tu z pomocą przychodzą firmy oferujące wywóz odpadów. Takie rozwiązanie niesie ze sobą dodatkowe korzyści. Firmy zajmujące się wywozem gruzu i odpadów oferują swoim klientom także wynajęcia kontenera. Takie kontenery na odpady można ustawić na swojej posesji i bezpiecznie składować w nim wszelkie odpady budowlane. Kontenery dostępne są w różnych rozmiarach i o różnych pojemnościach. Dzięki temu wynająć można kontener, który idealnie będzie odpowiadał na potrzeby osoby wykonującej prace remontowe.

Rodzaje kontenerów

Dostępne na rynku kontenery różnią się od siebie pod kątem rozmiarów i wymiarów. W przypadku mniejszych prac remontowanych najczęściej korzysta się z tzw. big bagów. Jeśli jednak prace budowlane są dość zaawansowane lepszym rozwiązaniem będą duże kontenery. Do wyboru są kontenery mniejsze o pojemności do 7m3 oraz bardzo duże o pojemności od 10 do 36m3.

Koszt wynajmu kontenera

Jak wspomniano, kontenery na złom czy odpady dostępne są w różnych rozmiarach. Od tego też między innymi zależy koszt ich wynajmu. Im większy kontener tym cena jego wynajmu jest większa. Jednak nie zawsze tak musi być. Wiele firm wynajmuje kontenery na określony czas. Od ilości dni na jakie wynajmowany jest kontener uzależniona jest cena wynajmu. Niezależnie od wielkości kontenera.

Firma Kamm oferuje kontenery w przystępnych cenach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj