Przyszli rodzice przygotowujący się na przyjście na świat malucha, muszą zakupić sporo ubranek i akcesoriów dla niemowląt. Oczywiście na samym początku nie trzeba kupować wszystkiego. W końcu czas najlepiej pokaże, co jest naprawdę niezbędne w domu, w którym mieszka małe dziecko.

Podstawowe akcesoria dla niemowląt – pościel do łóżeczka

Jeśli jest taka możliwość, akcesoria dla niemowląt takie jak pościel do łóżeczka, powinny być wykonane z materiałów naturalnych np. bawełny. Co ciekawe, nie sprawdzają się zbyt dobrze beciki puchowe, w których maluch się poci. Lepiej wybrać rożek wykonany z kocyka bawełnianego.

Dobrym pomysłem jest ochraniacz do łóżeczka, który zapewnia główce dziecka ochronę przed uderzeniem w twarde szczebelki. Można też zainwestować w ciepły śpiworek. Kocyk powinien być z kolei jak najcieńszy.

Podstawowy element wyprawki – pieluchy

Wielu rodziców stawia przede wszystkim na pieluchy jednorazowe. Malca początkowo przewijać trzeba nawet kilkanaście razy w ciągu dnia. Jednak nie mniej użyteczne są pieluchy wielorazowe – tetrowe, flanelowe czy bambusowe. Bez problemu takie akcesoria dla niemowląt zakupić można w Trends 4 Kids. Są to pieluchy, które wykorzystywać można na wiele sposobów, nie tylko do przewijania malucha.

Jakie jeszcze akcesoria dla niemowląt warto zakupić?

Podczas zakupu śpiworka dla dziecka, trzeba mieć na uwadze aktualną porę roku. Jest to produkt, z którego maluch sam się nie odkryje. Można mieć więc pewność, że nie zmarznie. Jeśli mowa o kocykach, to najlepiej zakupić od razu dwa. Jeden powinien być cienki i przewiewny, a drugi grubszy. Są one nieocenione nie tylko w domu, ale i poza nim. Przydają się na spacerach i nie tylko. W pierwszych miesiącach życia dziecka przyda się też rożek. Warto postawić na model usztywniany z wkładką z pianki lub kokosową. Wówczas utrzymanie malucha w prawidłowej pozycji jest o wiele łatwiejsze. Dodatkowo rożek to produkt naprawdę wielofunkcyjny. Wykorzystać go można np. jako pomoc w czasie karmienia.

Wielu młodych rodziców nie wyobraża też sobie funkcjonowania bez smoczka – uspokajacza. Jest to akcesorium dla niemowląt nieocenione podczas uspokajania dziecka. Niektóre noworodki nie chcą go ssać, ale zazwyczaj nie ma z tym problemu. Warto też zainwestować w specjalny termometr medyczny pozwalający na wykonanie szybkiego i dokładnego pomiaru. Nie powinien on powodować u dziecka dyskomfortu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj