Wybór odpowiedniego urządzenia do swojej firmy lub strefy przemysłowej nie jest łatwy. Zwłaszcza, jeśli chodzi o specjalistyczny sprzęt, jakim są odkurzacze z filtrem wodnym, przystosowane do pracy w trudnych warunkach. Jak znaleźć odpowiednie urządzenie, które spełni swoje zadanie w 100% i zapewni bezpieczeństwo użytkowania, nawet w strefach zagrożonych wybuchem? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Gdzie znajdzie zastosowanie?

Odkurzacz z filtrem wodnym sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wymagane jest bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. W jakich sektorach znajdzie więc zastosowanie? Takich jak: chemiczny, farmaceutyczny, tworzyw sztucznych, drzewny, tekstylny, budowlany, a nawet papierniczy.

Jakie spełnia zadanie?

Jego głównym zadaniem jest odkurzanie pyłów i zanieczyszczeń stałych. Maszyna powinna być zaprojektowana i skonstruowana w taki sposób, by była przystosowana do użytku w miejscach zagrożonych wybuchem. Powinna też być wyposażona w specjalne filtry antystatyczne, które mają zastosowanie w strefach wybuchowych Ex.

Dobrej jakości odkurzacz z filtrem wodnym do użytku w przemyśle, oferuje sklep Wirexim. Urządzenie ATEX Z22, wyposażone w filtr wodny i stworzone do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem, może okazać się najlepszym wyborem dla Twojej firmy. Jest niezwykle skuteczne w usuwaniu pyłów i stałych zanieczyszczeń i wyposażone w specjalne filtry antystatyczne.

Co charakteryzuje dobry odkurzacz z filtrem wodnym?

W przypadku tak specjalistycznego sprzętu do zadań specjalnych niezbędne jest zweryfikowanie wszystkich niezbędnych atestów urządzenia. Powinno być ono nowe i pochodzić od sprawdzonego producenta. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie odkurzacza?

  • Wskaźnik poziomu napełnienia zbiornika (pomaga w określeniu, jaka ilość materiału jest w środku),
  • funkcja natychmiastowego zobojętniania zasysanego materiału. Możliwa dzięki cieczy inertyzującej,
  • najlepsza jakość wykonania – zwrotny i niezawodny system jezdny, wyposażony w hamulce, mocne i precyzyjne zaczepy mocujące, zbiornik ze stali nierdzewnej,
  • system otrząsania filtra,
  • wyposażenie w przydatne akcesoria jak np. końcówki ssące czy dodatkowe węże,
  • opływowy kształt, dzięki czemu urządzenie nie będzie zajmowało dużo miejsca.

Odkurzacze przemysłowe powinno cechować przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowania i konstrukcja, która wytrzyma przez lata w trudnych warunkach. Tylko takie urządzenia dają gwarancję zadowolenia z zakupu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj