Awaria ekspresu to koszmar każdego miłośnika kawy. Niestety, nawet z najlepszymi maszynami zdarzają się problemy. Sprawdź, jakie są najczęstsze usterki sprzętów i co warto wtedy robić.

Woda wyciekająca z ekspresu

Jedną z częstszych awarii ekspresu do kawy jest wyciekanie z niego wody. Prawdopodobną przyczyną jest uszkodzenie przewodów albo nieszczelność układu, które wynikają ze zużycia lub poluzowania wężyków i uszczelek. W takiej sytuacji należy zajrzeć do wewnątrz urządzenia i określić powód awarii. Jeśli zajdzie taka potrzeba, należy wymienić stare przewody lub uszczelki. Aby mieć pewność, że naprawa ekspresu przebiegnie skutecznie i szybko, warto ją zlecić profesjonalistom, takim jak eksperci z firmy Cafe Panamera.

Opóźnienie startu pracy ekspresu

Nastawiasz ekspres, aby przygotować ulubioną kawę, ale start programu jest opóźniony? To może wskazywać na brudne sitko. W takiej sytuacji wystarczy je starannie wyczyścić, a sprzęt znów zacznie prawidłowo działać. Podobne skutki może powodować zatkanie się elementu zaparzającego, najczęściej wywołanego przedostaniem się zmielonych ziaren w szczeliny maszyny. Usterce najlepiej zapobiegać, regularnie czyszcząc zaparzacz i nie dopuszczając do wypełnienia zasobnika po same brzegi. Jeśli jednak do niego dojdzie, należy dokładnie wyczyścić tę część.

Kwaśna kawa z ekspresu

Zaparzasz ulubiony napój, upijasz łyk kawy i z niesmakiem wykrzywiasz usta, bo napar jest kwaśny? Przyczyn problemu może być kilka. Niewystarczająca ilość wody, nieświeże ziarna, brudne urządzenie lub nieodpowiedni czas zaparzania to niektóre z nich. Można je z łatwością usunąć albo zmienić. Znacznie poważniejszą przyczyną może być natomiast niewłaściwa temperatura wody wynikająca z uszkodzenia elementów grzewczych. W takiej sytuacji należy sprawdzić stan całego bloku grzewczego. Najlepiej powierzyć to zadanie wykwalifikowanym specjalistom z firmy serwisującej ekspresy.

Zbyt mała ilość kawy

A co zrobić w sytuacji, gdy Twój ekspres robi zbyt mało kawy? I w tym przypadku przyczyn problemu może być kilka. Najpierw sprawdź, czy dozownik kawy nie został zabrudzony osadami, resztkami kawy i innymi zanieczyszczeniami. Wystarczy, że szybko go wyczyścisz, a wszystko powinno wrócić do normy. Innym powodem może być zapchanie, zabrudzenie kamieniem albo mechaniczne uszkodzenie zaparzacza. Zobacz, czy jednostka zaparzająca jest sprawna, a w razie zdiagnozowania awarii wyczyść ją lub wymień na nową. Przeanalizuj też, czy przewody i rurki w urządzeniu są szczelne i dokładnie przymocowane do maszyny. Jeśli jest inaczej, przytwierdź je mocniej albo wymień na nowe.

Ekspresy kawowe to nowoczesne, wydajne urządzenia, które niestety nie są wolne od wad. W wyniku intensywnego użytkowania lub niewłaściwej dbałości o higienę i serwisowanie urządzenia mogą pojawić się w nich awarie i usterki. Gdzie naprawić ekspres do kawy? Sprawdź ofertę usług serwisowych firmy Cafe Panamera. Eksperci dokładnie sprawdzą poszczególne części w urządzeniu, a po wykryciu uszkodzonego elementu naprawią go lub wymienią. To pozwoli Ci znów cieszyć się ulubionym naparem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj