Popularne zbiorniki betonowe, które najczęściej stosowane są jako szambo przydomowe, mają dużo ciekawych zastosowań, ze względu na swoją wytrzymałość i odporność na różnego rodzaju czynniki. Poniżej przedstawimy Państwu najciekawsze z nich wraz z wadami i zaletami.

Zbiornik betonowy jako szambo przydomowe

Szambo betonowe to przede wszystkim szczelny zbiornik o różnej pojemności, dostępny w wielu wariantach modelowych, różniących się od siebie proporcjami ścian. W zależności od indywidualnych potrzeb, w ramach jednej pojemności dostępne są na rynku wersje niskie oraz wysokie. Betonowe zbiorniki dostępne są także w różnych rozmiarach, ale największą popularnością cieszą się od 4 do 12 metrów sześciennych. Każdy zbiornik jest niezwykle szczelny oraz posiada system wentylacyjny, charakteryzujący się wyprowadzeniem kominowym.

Ogrodowe piwniczki betonowe

W każdym gospodarstwie domowym, nawet najmniejszy zbiornik betonowy o pojemności 4 metrów sześciennych znajdzie swoje niezwykłe zastosowanie. Zbiorniki te mogą służyć jako wolno stojące obiekty lub jako umiejscowione w ziemi. Betonowe konstrukcje charakteryzują się przede wszystkim szczelnością oraz dużą wytrzymałością, dlatego zastosowanie ich jako piwniczki rozwiązuje wszelkie obawy dotyczące ich trwałości. Najmniejszy zbiornik o pojemności 4m3 ma wymiary 240 x 200 x 110 cm ( długość x szerokość x wysokość ). Wymiary te idealnie pasują do wykorzystania zbiornika jako podręczna spiżarnię, a także jako przechowalnię działkowych płodów rolnym w postaci betonowej piwniczki ogrodowej. Dobrym przykładem będzie tutaj piwniczka ogrodowa o wdzięcznej nazwie „Hobbicia norka” marki IRPOL.

Zbiorniki betonowe na deszczówkę

Woda deszczowa z dachu odprowadzana jest dzięki rynnom wprost do zbiornika betonowego. Jeśli zależy Państwu na jej filtrowaniu, poleca się zakup i zamontowanie dwukomorowego zbiornika, gdzie pierwsza komora służy jako osadnik, natomiast dzięki przelewowi przez płytę grodziową, do drugiej komory będzie się dostawać przefiltrowana woda, pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń. Jeśli nastąpią deszcze nawalne, cały nadmiar wody będzie dostawać się do drenażu rozłączającego, kanalizacji lub studni chłonnej, w zależności od podłączenia instalacji. Woda zbierana w zbiorniku za pomocą specjalnej pompy zatapialnej lub zestawu hydroforowego, która następnie dostarczana jest do punktu czerpalnego. Każdy zbiornik na deszczówkę zostaje odpowiednio i indywidualnie wyliczany objętościowo dla każdego Klienta.

Zbiorniki betonowe na gnojówkę i gnojowicę

Gnojowica to przefermentowana mieszanka kału i moczu pochodzenia zwierzęcego z gospodarstwa rolnego oraz wody, niekiedy z domieszką niewykorzystanych pasz z obór bezściółkowych. Wygodne i bezpieczne stosowanie betonowych zbiorników jako miejsce magazynowania gnojowicy, przede wszystkim ułatwia gospodarkę wodną, a wszystko dzięki możliwości szybszego tworzenia małych retencyjnych zbiorników na terenie gospodarstwa rolnego.

Gnojówka jest przefermentowanym moczem zwierząt hodowlanych gospodarstwa rolnego, praktycznie pozbawionym fosforu. Zbiorniki betonowe mogą pomieścić od 122 do 35 000 m3 cieczy pochodzącej z gospodarstwa. Mają gwarancję trwałości materiału budowlanego nawet do 50 lat, co wpływa na komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Montaż betonowego zbiornika jest prosty, aczkolwiek wymaga specjalnego sprzętu i dźwigu, które Państwu oferujemy. Konstrukcja może być całkowicie lub częściowo obsypywana i zagłębiona, w zależności od indywidualnych preferencji. Dosyć popularnym rozwiązaniem cieszy się gruntowana tuleja, która znajduje się na koronie rezerwuaru, dzięki czemu możliwe będzie przykręcenie do niej słupków z ogrodzenia.

Teoretycznie betonowy zbiornik można wykonać samemu dzięki szalunkom i betonu lub przy zakupie gotowego prefabrykatu betonowego, jednak w praktyce polecane jest skorzystanie z usług i produktów producenta, ze względu na najważniejszą kwestię – gwarancję jakości. Zbiorniki takie zazwyczaj posiadają wiele certyfikatów potwierdzających wysoka jakość naszych produktów oraz kategorię produktów wykorzystywanych do ich produkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj