Wybierz odpowiedni system WMS. OptiMES robi różnicę!

Kolejny z modułów OptiMESa, popularnego w polskich firmach produkcyjnych, to realizacja założenia o zabezpieczeniu zaplecza dla wydajnej produkcji. System WMS, czyli Warehouse Management System, wspomaga zarządzanie produktami na magazynie, organizację pracy załogi magazynu, a także w przypadku magazynów firm produkcyjnych – ułatwia uczynienie z magazynu bezpiecznego zaplecza surowcowego dla produkcji oraz skutecznego centrum dystrybucyjnego gotowych wyrobów. W logistyce taki system jest nieodzowny, dlatego nie mogło zabraknąć go w OptiMESie, ale także nie powinno go zabraknąć w Twojej firmie.

Wysoka specjalizacja oraz nastawienie na wspieranie wszystkich procesów mających miejsce w magazynach, stanowią o ogromnej użyteczności systemu WMS. Przedstawiamy jakie wartości do gospodarki magazynowej wnosi wdrożenie systemu informatycznego do zarządzania magazynem:

  1. Wyklucza błędy – na magazynie bardzo łatwo je popełnić i mogą być bardzo dotkliwe. Automatyzacja części działań oraz przerzucenie odpowiedzialności na systemy informatyczne pozwoliło na wyeliminowanie czynników wynikających z błędów ludzkich. Automatyczna weryfikacja danych, elektroniczne awizo dostawy, możliwość integracji z systemami księgowymi. To tylko niektóre z możliwości ułatwiających pracę i zwiększających jej skuteczność.
  2. Zwiększa dostępność danych – i to w czasie rzeczywistym. To funkcja, która ma ogromne znaczenie dla szybkości i skuteczności podejmowanych decyzji. Gdy tylko surowiec trafia na magazyn, produkcja natychmiast może rozpocząć działania związane z wytwarzaniem kolejnej partii produktów, zaczynając np. od analiz czy badań surowca.
  3. Poszerza kontrolę nad produktywnością ludzi, sprzętu i procesów.
  4. Podnosi jakość obsługi, bo sprawna organizacją oznacza szybszą pracę, większy szacunek do czasu partnerów biznesowych i klientów, a także niezawodność w zagadnieniach związanych z wydaniem produktów. Wszystko zawsze na czas i w nienagannej formie.

Gdy wybierzesz coś, co ma mieć realny wpływ na jakość i wydajność pracy fabryki, warto by było to rozwiązanie perfekcyjnie dopracowane. Dlatego system WMS w ramach OptiMESa jest narzędziem, które spełnia swoje zadania na najwyższym poziomie. Co ciekawe, gdy tylko uznasz, że jesteś gotowy udoskonalać kolejne etapy pracy swojej firmy, możesz wdrażać kolejne moduły i pracować jeszcze lepiej. Zarządzanie magazynem jest jednym z etapów do osiągnięcia sukcesu, jakim jest w przemyśle produkcyjnym, optymalizacja produkcji.

Interesuje Cię optymalizacja produkcji, zarządzanie magazynem lub inne kwestie związane z możliwościami udoskonalenia pracy firm produkcyjnych – czekamy pod numerem 517 827 436 lub na mailu biuro@syneo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj