W nowoczesnych projektach łazienek coraz większy nacisk kładzie się na grzejniki, dlatego też warto dowiedzieć się jakie są obecnie trendy. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom i poradom dowiedzą się Państwo, jakie grzejniki warto wybrać, aby łazienka prezentowała się bardzo okazale.

Dekoracyjne grzejniki do stylowej łazienki

W pierwszej kolejności warto wyraźnie zaznaczyć, że w dzisiejszych czasach grzejniki łazienkowe pełnią nie tylko zadania użytkowe, ale również dekoracyjne. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że warto zwrócić uwagę nie tylko na ich moc grzewczą, ale również na kształt i kolor, który wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Jeżeli nasza łazienka jest urządzona w spokojnych barwach, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na eleganckie grzejniki w intensywnym kolorze. W łazienkach gdzie dominują jaskrawe kolory zdecydowanie lepiej sprawdzą się grzejniki dekoracyjne o neutralnej barwie.

Drabinkowe grzejniki do łazienki

W nowoczesnych i klasycznych łazienkach doskonale sprawdzą się drabinkowe grzejniki, które podłącza się bezpośrednio do instalacji centralnego ogrzewania identycznie jak zwykłe grzejniki płytowe albo członowe. Pamiętać należy jedynie o tym, że w przypadku tych grzejników układ c.o. powinien być zamknięty i dość szczelny. Do zabezpieczenia można śmiało wykorzystać przeponowe naczynie wzbiorcze. Temperatura grzejników drabinkowych nie powinna przekraczać 95 stopni Celsjusza. Jeżeli chodzi o samo ciśnienie, to warto rozglądać się za grzejnikami o maksymalnym ciśnieniu 0,6 MPa.

Jaka moc grzejnika?

Aby wybrać porządny grzejnik do łazienki trzeba oczywiście wziąć pod uwagę jego moc cieplną. Na szczęście każdy producent podaje moc swoich grzejników, dzięki czemu bardzo łatwo będzie porównać poszczególne modele i wybrać te, które spełnią nasze indywidualne oczekiwania. Aby dokładnie określić moc grzejnika łazienkowego warto wziąć pod uwagę nie tylko temperaturę zasilania, ale również zapotrzebowanie na ciepło w samej łazience. Bardzo wielu producentów podaje także moc powrotu wody w instalacji c.o. Nie można zapominać także i o tym, że dla łazienek przyjmuje się najczęściej temperaturę obliczeniową minimum 24 stopnie Celsjusza, a nie 20 stopni Celsjusza jak w innych pomieszczeniach. Specjaliści zalecają, aby postawić na grzejniki o przynajmniej 20% większej mocy zwłaszcza, jak wybierze się zasilanie dolne. Osoby, które nie wiedzą na jakie grzejniki łazienkowe postawić powinny skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy albo projektanta aranżacji wnętrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj