Konferencje to polecany sposób nie tylko na zdobycie cennej wiedzy, ale również nawiązanie nowych kontaktów, promocję firmy czy też integrację pracowników. Najlepiej zadanie to spełniają konferencje organizowane w atrakcyjnym miejscu, np. nad morzem, w górach czy na Mazurach. Dlaczego warto zorganizować konferencję wyjazdową?

Atrakcyjna lokalizacja a obecność gości

Zorganizowanie wydarzenia w interesującej lokalizacji znacząco zwiększa szanse na to, że wszyscy lub przynajmniej większość zaproszonych gości pojawi się na konferencji. Wyjazd ten można bowiem w łatwy sposób połączyć z wypoczynkiem czy integracją. Przykładem są sale konferencyjne na Mazurach, które zapewniają uczestnikom nie tylko profesjonalną organizację warsztatów, spotkań biznesowych czy konferencji, ale również relaks po wyczerpującym dniu szkoleniowym. Pięciogwiazdkowy Hotel Mikołajki z basenem umożliwia gościom wypoczynek w luksusowym SPA, smaczne posiłki w ekskluzywnej restauracji oraz pełen komfort w przestronnych, nowocześnie urządzonych pokojach. Największym atutem ośrodka konferencyjnego jest bajkowa lokalizacja. Sale konferencyjne na Mazurach w Hotelu Mikołajki mieszczą się na środku jeziora. Piękno przyrody, spokój i cisza wokół gwarantują wypoczynek zarówno osobom lubiącym spędzać czas aktywnie na spacerach czy żeglowaniu, jak również miłośnikom leniwego plażowania.

Konferencja w parze z integracją

Konferencję lub szkolenie wyjazdowe można powiązać z firmowym wyjazdem integracyjnym. To rozwiązanie coraz częściej wybierane przez przedsiębiorców. Przez kilka godzin dziennie pracownicy zdobywają wiedzę i umiejętności na warsztatach czy seminariach, natomiast w godzinach popołudniowych i wieczornych miło spędzają czas razem. Korzyści wynikające z wyjazdów integracyjnych są znane od dawna. Poprawa komunikacji i współpracy między pracownikami, łatwiejsze osiąganie konkretnych celów, sprawniejsza praca nad projektami, podniesienie morale zespołu oraz stworzenie większego komfortu pracy to zaledwie kilka zalet wynikających ze spotkań integracyjnych. Dobrze zatem połączyć je z profesjonalną konferencją, sympozjum, warsztatami czy szkoleniem, aby jeszcze lepiej wykorzystać ten czas i zyskać więcej korzyści. Warto również zauważyć, że konferencje zorganizowane w atrakcyjnym miejscu, w którym pracodawca zapewnia nie tylko możliwość zdobycia wiedzy, ale też relaks i odpoczynek, są zawsze bardzo dobrze odbierane przez pracowników. Dzięki temu czują się oni docenieni przez szefa, co sprzyja ich wydajności i przywiązaniu do firmy.

Budowa wizerunku firmy

Konferencja wyjazdowa pomaga również w kreowaniu korzystnego wizerunku organizatora. Firma, która, mówiąc najprościej, nie oszczędza na organizacji wydarzenia finansowo i decyduje się na zapewnienie gościom wielu atrakcji, jest przez nich postrzegana w bardzo pozytywny sposób. W budowie dobrego image’u i promocji przedsiębiorstwa z pewnością pomogą liczne raporty, sprawozdania czy choćby opisy blogowe ze zdjęciami, które zostaną zamieszczone w mediach przez uczestników po konferencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj