Pasta polerska to preparat o bardzo uniwersalnym zastosowaniu. Nadaje się zarówno do szybkiego odświeżenia lakieru przed sezonem letnim, jak i do usuwania z niego różnej głębokości rys. Jak należy ją stosować, aby uzyskać najlepszy efekt? Co trzeba na temat tego produktu wiedzieć?

Czym jest pasta polerska i do czego służy?

Zarysowanie samochodu nie jest niczym wyjątkowym. Drobne rysy na drzwiach czy nadkolach tworzą się przy okazji normalnego użytkowania pojazdu. Jednak za pomocą pasty polerskiej z lakieru usunąć można zadrapania i rysy bez konieczności udawania się do lakiernika, co pozwala sporo zaoszczędzić.

Standardowa pasta polerska oferowana przez Automotive Care zawiera mleczko, ochronny wosk oraz pigment barwiący. W ten sposób z lakieru usunąć można zabrudzenia, a przy okazji pogłębić jego kolor i stworzyć na karoserii powłokę chroniącą przed powstawaniem kolejnych uszkodzeń.

Jak należy stosować polerską pastę samochodową?

Przed przystąpieniem do polerowania, karoserię auta należy dokładnie oczyścić z kurzu, piasku i innego rodzaju zabrudzeń. Kolejnym istotnym elementem jest odtłuszczenie lakieru. Można w tym celu wykorzystać myjkę wysokociśnieniową. Potem lakier musi wyschnąć.

Pastę polerską powinno się rozprowadzać kolistymi ruchami, tak aby równomiernie pokryć całą powierzchnię. Tam, gdzie rysy są głębokie, można wykorzystać nieco więcej produktu. Do aplikacji użyć można np. wilgotnej ściereczki. Po zaschnięciu pasty należy ją wypolerować. Karoseria od razu zyskuje ładny połysk. Co ciekawe, pasty polerskie stosuje się zazwyczaj już pomiędzy drugim i szóstym rokiem eksploatacji pojazdu. Już wówczas pojawiają się na nim pierwsze ślady użytkowania.

Jaką pastę polerską wybrać?

Pasty polerskie dzieli się przede wszystkim z uwagi na rodzaj ziarna polerskiego. Pasty agresywne cechują się dużym współczynnikiem ścieralności. Pozwalają na usuwanie dużych i głębokich rys. Pasty uniwersalne mają mniejszą ścieralność. Służą głównie do polerki po usunięciu rys. Nadają też lakierowi połysku. Ponadto wyróżnia się pasty wykończeniowe, które jak sama nazwa wskazuje, służą do prac wykończeniowych. Nie usuwają one defektów, ale nadają karoserii połysk.

Podczas wybierania produktu do pierwszego polerowania auta, należy raczej unikać past agresywnych. Bezpieczniejszym rozwiązaniem są wówczas środki o małej lub średniej ścieralności. Spore znaczenie ma też wiek samochodu. Nowy lakier nie potrzebuje na ogół agresywnego podejścia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj