Drewniane klocki zyskują coraz większą popularność, wypierając swoje plastikowe odpowiedniki. Ekologiczne i trwałe podbijają serca małych budowniczych. Czytaj dalej i dowiedz się, czy warto kupić klocki drewniane i jak je dopasować do wieku dziecka.

Zalety drewnianych klocków

Klocki to jedne z najbardziej popularnych zabawek. Nie bez przyczyny. Zabawa z ich udziałem niesie ze sobą szereg korzyści.

Wspieraj prawidłowy rozwój swojego dziecka!

Zabawa drewnianymi klockami pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Przede wszystkim pozwala na poprawienie zdolności motorycznych, dokładności i celności. Konstruując swoje budowle, maluch nauczy się planowania i cierpliwości, a pośrednio także rozwiązywania problemów. Co więcej, rozwinie umiejętność logicznego myślenia i zabawy w grupie.

Klocki nie narzucają dziecku sposobu zabawy i pozwalają podjąć samodzielnie decyzje, co chce z nimi zrobić. Nie ograniczają jego wyobraźni. Wręcz przeciwnie! Zachęcają i inspirują do wymyślania nowych konstrukcji. Kreatywność trenowana od najmłodszych lat pozytywnie wpłynie na rozwój malucha. Ponadto dziecko nie znudzi się szybko zabawką, bo za każdym razem wykorzysta ją do tworzenia czegoś nowego.

Wybierz ekologiczną zabawkę dla dziecka!

Nie można pominąć ekologicznego trendu, w który wpisują się klocki drewniane. Z powodzeniem zastępują plastikowe warianty, cechując się większą wytrzymałością. Biodegradowalne i przyjazne dla środowiska, są także bezpieczne dla zdrowia. Zabawki dostępne w specjalistycznych e-sklepach dla dzieci, takich jak np. Nela, malowane są nietoksycznymi farbami na bazie wody, więc nie zaszkodzą maluchowi podczas zabawy.

W jakim wieku dziecko może się bawić klockami?

Drewniane klocki to świetna zabawka dla dzieci w każdym wieku. Możesz podarować je swojemu maluchowi już od pierwszego roku życia. Pamiętaj jednak, żeby dopasować model do jego umiejętności i potrzeb.

Drewniane klocki dla najmłodszych

Większe, uproszczone formy doskonale sprawdzą się w przypadku najmłodszych. Z łatwością złapią je niewprawnymi rączkami, a Ty będziesz mieć pewność, że Twoje dziecko nie zrobi sobie krzywdy podczas zabawy. Upewnij się, że klocki są na tyle duże, że maluch nie połknie żadnego elementu. Sprawdź również, czy zabawka jest certyfikowana, na wypadek, gdyby włożył ją do buzi.

Drewniane klocki dla starszych dzieci

Klocki dla starszych dzieci powinny być nieco bardziej skomplikowane, tak aby sprostać wymaganiom małego konstruktora. Nie musisz się martwić, jeśli nie jesteś pewien, który model sprawdzi się najlepiej. Producenci dobrych klocków drewnianych umieszczają informację na temat wieku dziecka na opakowaniu. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie popełnisz błędu przy wyborze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj